Jak opravit problém, že Dsound.dll chybí nebo nebyly nalezeny chyby

Existuje několik způsobů, jak se chyby dsound.dll mohou objevit ve vašem počítači. Několik běžnějších konkrétních chybových zpráv dsound.dll je uvedeno níže:

 • "Soubor dsound.dll chybí"
  • "Dsound.DLL nebyl nalezen"
 • "Soubor dsound.dll nebyl nalezen"
 • "Dsound.dll nebyl nalezen. Přeinstalování by to mohlo pomoci vyřešit."

Chyby Dsound.dll se obvykle objevují při spuštění hry nebo jiného softwarového programu.


Příčina chyb Dsound.dll

Problémy s Dsound.dll jsou tak či onak způsobeny problémem s Microsoft DirectX.

Soubor dsound.dll je jedním z mnoha souborů obsažených v kolekci softwaru DirectX. Vzhledem k tomu, že rozhraní DirectX využívá většina her se systémem Windows a pokročilé grafické programy, chyby dsound.dll se obvykle zobrazují pouze při použití těchto programů.

Kroky při řešení potíží

Nestahujte soubor DLL dsound.dll jednotlivě z žádné stránky pro stahování DLL. Existuje řada vynikajících důvodů, proč stahování DLL z těchto webů nikdy není dobrý nápad.

Pokud jste si již stáhli dsound.dll z jednoho z těchto serverů pro stahování DLL, odeberte jej odkudkoli a pokračujte v těchto krocích.

 1. Restartujte počítač, pokud jste to ještě neudělali.
  1. Chyba dsound.dll může být náhoda a jednoduchý restart ji může úplně vyčistit.
 2. Nainstalujte si nejnovější verzi rozhraní Microsoft DirectX. Je pravděpodobné, že upgrade na nejnovější verzi DirectX opraví chybu dsound.dll nenalezena.
  1. Společnost Microsoft často vydává aktualizace pro DirectX, aniž by aktualizovala číslo verze nebo písmeno, takže si musíte nainstalovat nejnovější verzi, i když je vaše verze technicky stejná.
  2. Windows 7, 8, Vista, XP atd. Jsou podporovány stejným instalačním balíčkem DirectX. Nainstaluje jakýkoli soubor DirectX 11, DirectX 10 nebo DirectX 9, který je v této verzi systému Windows potřebný a podporovaný.
 3. Za předpokladu, že nejnovější verze DirectX od společnosti Microsoft neopraví chybu dsound.dll, kterou dostáváte, vyhledejte instalační program DirectX na svém herním nebo aplikačním CD nebo DVD. Pokud hra nebo jiný program využívá DirectX, vývojáři softwaru obvykle na instalační disk vloží kopii DirectX.
  1. Někdy, i když ne často, je verze DirectX obsažená na disku pro program vhodnější než nejnovější verze dostupná online.
 4. Odinstalujte hru nebo softwarový program a znovu jej znovu nainstalujte. Něco se mohlo stát s programovými soubory, které pracují s dsound.dll a přeinstalace by mohla stačit.
 5. Obnovte soubor dsound.dll z nejnovějšího softwarového balíčku DirectX. Pokud výše uvedené kroky pro řešení potíží nepomohly vyřešit chybu dsound.dll, zkuste jednotlivě extrahovat dsound.dll z balíčku ke stažení DirectX.
 6. Aktualizujte ovladače grafické karty. I když to není nejběžnější řešení, v některých situacích může tento problém s DirectX opravit aktualizace ovladačů grafické karty v počítači.

Chybová zpráva dsound.dll se může vztahovat na jakýkoli program, který využívá Microsoft DirectX, nejčastěji videohry.

Kterýkoli z operačních systémů společnosti Microsoft od Windows 98 může být ovlivněn programem dsound.dll a dalšími problémy s DirectX. To zahrnuje Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.