Jak opravit problém Iphlpapi.dll chybí nebo nebyly nalezeny chyby

Chyby Iphlpapi.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru DLL iphlpapi.

V některých případech mohou chyby iphlpapi.dll znamenat problém s registrem, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Tento název souboru DLL znamená IP pomocné programovací rozhraní aplikace. Další informace o modulu iphlpapi si můžete přečíst na webových stránkách společnosti Microsoft.

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby iphlpapi.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak byste mohli vidět chyby iphlpapi.dll:

Iphlpapi.dll nebyl nalezen
Start této aplikace se nezdařil, protože iphlpapi.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace.
Nelze najít [PATH] iphlpapi.dll
Iphlpapi.dll nelze spustit
Soubor iphlpapi.dll chybí.
Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: iphlpapi.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION].

Chybové zprávy Iphlpapi.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Kontext chyby iphlpapi.dll je důležitou informací, která vám pomůže při řešení problému.

Chybová zpráva iphlpapi.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl použít soubor v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Jak opravit chyby Iphlpapi.dll

Nestahujte soubor iphlpapi.dll z webu „Stažení DLL“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii iphlpapi.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě iphlpapi.dll.


 1. Obnovte soubor iphlpapi.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru iphlpapi.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali soubor iphlpapi.dll, ale již jste koš vyprázdnili, můžete soubor iphlpapi.dll obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie souboru iphlpapi.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.


 2. Přeinstalujte program, který používá soubor iphlpapi.dll. Pokud se při použití konkrétního programu vyskytne chyba DLL iphlpapi.dll, měla by soubor nahradit přeinstalování programu.

  Snažte se tento krok dokončit. Pravděpodobným řešením této chyby DLL je přeinstalování programu, který poskytuje soubor iphlpapi.dll, pokud je to možné.

 3. Pokud se při hraní hry Steam objeví chyba DLL, zkuste přejmenovat soubor iphlpapi.dll na něco jiného, ​​aby hra přinutila používat aktualizovanou verzi souboru iphlpapi.dll.

  Chcete-li to provést, přejděte do instalační složky pro hru a přejmenujte soubor iphlpapi.dll na něco jiného, ​​jako je iphlpapi_old.dll. To zastaví hru v používání konkrétního souboru DLL; místo toho se vrátí k novější verzi, která je součástí systému Windows.

  Tento krok je užitečný, pouze pokud je hra dostatečně stará na to, že používá zastaralou verzi souboru iphlpapi.dll. Pokud nemůžete soubor iphlpapi.dll najít, vyhledejte jej pomocí bezplatného nástroje pro vyhledávání souborů, jako je Vše.


 4. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s iphlpapi.dll. Pokud se vám například při používání internetu zobrazuje chyba „Soubor iphlpapi.dll chybí“ nebo chyba „Soubor iphlpapi.dll nelze spustit“, zkuste aktualizovat ovladače síťové karty.

  Společnost Microsoft má další informace o souboru iphlpapi.dll a řešení, pokud k němu dojde při instalaci hardwaru Microsoft Broadband Network.


 5. Vrátit ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi, pokud po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení začaly chyby iphlpapi.dll.


 6. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači. Soubor iphlpapi.dll lze zahrnout do jedné z těchto aktualizací.


 7. Spusťte antivirovou / malware kontrolu celého systému. Některé chyby iphlpapi.dll mohou souviset s virem nebo jinou malwareovou infekcí v počítači, která poškodila soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba iphlpapi.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.


 8. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba iphlpapi.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, může problém vyřešit Obnovení systému.


 9. Spuštěním příkazu sfc / scannow System File Checker nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru iphlpapi.dll. Pokud tento soubor DLL poskytuje společnost Microsoft, měl by jej obnovit nástroj Kontrola systémových souborů.

 10. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsem nechal na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače se snadno testují a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby iphlpapi.dll, protože selžou.

  • Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.
 11. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené doporučení pro řešení potíží se souborem iphlpapi.dll není úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.


 12. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s iphlpapi.dll v registru. Bezplatný program pro vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru iphlpapi.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

  Zřídka doporučuji použití čističů registru. Tuto možnost jsem zahrnul jako pokus „poslední instance“, než přijde další destruktivní krok.


 13. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu iphlpapi.dll, měl by to být váš další postup.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby iphlpapi.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto.


 14. Odstraňte problém s hardwarem, pokud chyby iphlpapi.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.