Assassin’s Creed Identity Review

Od spuštění App Store v roce 2008 se na několika franšízách objevilo tolik vydání iPhonu jako Assassin's Creed od Ubisoftu. Studio vydalo téměř všechny druhy her, které si dokážete představit na mobilních zařízeních, od stolních karetních her až po arény pro více hráčů. K dispozici je dokonce skvělá pirátská hra, která vytvořila oblíbenou část hry Assassin's Creed IV: Black Flag - dobrodružství na volném moři.

Mnoho z nich se vydalo cestou většiny starších mobilních her, ale navzdory spoustě vydání, které Assassin's Creed viděl v App Store, nikdy neexistovala hra, která by se pokoušela přesně vytvořit tajnou zábavu originálů konzoly. Assassin's Creed Identity je první hrou, která se pokusila napravit tento dohled, a vyvíjí statečné úsilí - ale nakonec postrádá značku.

Lifewire / Miguel Co.


Co je to?

Po návratu do oblíbené éry a prostředí (italská renesance) se hráči vydali na řadu misí, aby vyřešili záhadu vran. Přáli bychom si, abychom vám o příběhu řekli víc, než to, ale na rozdíl od tradiční hry Assassin's Creed, ve které žijete příběh prostřednictvím hry, je příběh v Identity rozveden v textových popisech misí, takže hraní je jen o málo více úkoly jako „identifikovat Vranu“ nebo „zavraždit tuto postavu“, aby se předala zápletka.

Bohužel to není jediný kompromis, který byl učiněn pro fanoušky série.

Zatímco Assassin's Creed Identity dělá vše pro to, aby znovu vytvořil úkryt, lezení a nenápadné zabíjení, kterým je franšíza známá, cítí se hra od svých konzolových protějšků značně svlečená. Místo toho, abyste museli vymýšlet nejlepší způsob, jak například vystoupit na budovu, jednoduše posunete palec ke zdi a váš vrah se automaticky vyšplhá nahoru. Zabijte strážce za bílého dne a 90% času budete ležérně odcházet. (Dalších 10% budete muset bodnout jakýmkoli strážcem, který vás také viděl, což vyžaduje všechna dvě klepnutí na knoflíky, nebo uniknout na střechu a počkat, dokud teplo nezmizí, což se zdá být 10-20 sekund).

Je to legrace?

Oblasti nejsou strašně velké a mise nejsou nijak zvlášť vzrušující. Jedná se o hru přímých zabijáckých úkolů, eskortních misí a hraní renesanční poštovní služby. Tím, že hra nabízí spíše design založený na úrovních než jediný otevřený svět, se více orientuje na mobilní cítění - což se cení - ale nakonec snižuje zábavu z objevování, která přichází u většiny her Assassin's Creed.

Mise se někdy cítí trochu masitější, přičemž pátá mise „Broken Chains“ zůstala osobním favoritem. V tomto případě jsme potřebovali vysvobodit vězně, který byl držen ve městě, ale museli jsme se vyhnout pohledu pravidelných stráží, zatímco jsme našli kapitány, které bychom mohli podplatit. Mise, jako je tato, byly opravdu vzrušující a opravdu pomohly mnoha základním dovednostem této hry spojit se úhledně. Kdyby se celá Assassin's Creed Identity cítila takto, myslíme si, že by na něčem opravdu byli.

Po chvíli by však i otevření každé mise mohlo být bolestí. Přístup je vázán na vaši aktuální úroveň, a přestože by pouhé dokončení misí mělo za následek dostatek ZK k vyrovnání v prvních několika fázích, docela brzy jsme se ocitli bez zkušeností potřebných k odemčení další části příběhu. To znamená vracet se k minulým misím nebo se účastnit jednoduchých „kontraktů“, které vám dají splnit jeden úkol a obvykle je lze zabalit za méně než minutu.


Snadno na očích

To, co mu ve hře chybí, je Assassin's Creed Identity ve vizuálech. App Store má spoustu nádherných her, ale nelze popřít, že Assassin's Creed Identity by mohla mít vážný nárok na trůn. Jsou chvíle, kdy prostředí vypadá strašně blízko uměleckému směru Assassin's Creed II, který je inspiroval. Stručně řečeno, pokud hledáte hru, která říká „mobilní hry jsou také nádherné!“, Nikdo by se s vámi nehádal, jakmile jim ukážete Assassin's Creed Identity.

A přesto i zde došlo k nějakým podivným kompromisům. Mise se obvykle setkávají s odměnami za novou výbavu, ale jejich vybavení pouze změní statistiky vaší postavy, nikdy ne její vzhled. V roce 2016 bychom se těžko snažili najít další velkorozpočtovou mobilní hru, která by vám neudělala ten pěkný ego tah „podívejte se, jak chladnější je moje postava teď, protože jsem je tak vytvořil!“ A uživatelské rozhraní se občas cítí velmi přeplněné, což může způsobit, že se celý zážitek bude zdát neohrabaný - natolik, že jsme v polovině hry spustili nabídku Možnosti půl tucetkrát, aniž bychom věděli, jak jsme to udělali.


Více peněz prosím

Assassin's Creed Identity je prémiová hra pro iPhone s prémiovou cenou, ale nebylo to vždy tak. Tato hra byla poprvé spuštěna na vybraných trzích téměř dva roky před jejím případným vydáním - a v té době to byl zážitek free-to-play.

Existují i ​​další hry, které úspěšně prošly od měkkého spuštění zdarma k placenému celosvětovému vydání, ale je jich málo. Hitman: Sniper je dobrým příkladem toho, kdy to funguje dobře. Assassin's Creed Identity není.

I když neexistují žádné časovače energie, které by omezovaly váš postup v Assassin's Creed Identity, existuje několik šťouchnutí a připomenutí, že můžete utratit skutečné peníze, abyste získali trochu víc toho, co chcete. Kování zbraní nevyžaduje ke zničení jen staré předměty; budete muset utratit herní měnu. Chcete slot pro druhého vraha? I zde budete potřebovat spoustu herní měny. Nebo možná jen chcete utratit ten nový bod dovednosti, který jste získali: doufejme, že máte dost přidružené měny na nákup dovednosti, kterou chcete.

O hře hovoří o tom, že má dokonce více měn.

To je ve světě free-to-play v pořádku, ale většina spotřebitelů by doufala, že hra, kterou si zaplatili za stažení, bude spokojena s penězi, které již vytvořili. Cítit umělou zeď „nedostatečné měny“, když máte všechny ostatní komponenty, je brutální pocit v každé hře - a pokud je to hra, za kterou jste již zaplatili, je to naprosto hříšné.

Koupím to?

Assassin's Creed Identity není špatná hra, ale není ani zvlášť dobrá. Má vzhled správné hry ze série Assassin's Creed a snaží se napodobit hru, ale nelze popřít, že duše franšízy se cítí nějak nepřítomná. S kratšími misemi, svlečenou hratelností a jednoduššími cíli to připadá spíš jako maketa, kterou by někdo mohl použít k vysvětlení Assassin's Creed, než jako správná hra ve franšíze.

Je to hratelné a po částech to bude zajímavé, ale fanoušci série budou bezpochyby frustrováni jeho omezeními.

Assassin's Creed Identity je k dispozici v App Store.