Jak opravit chyby Steamui.dll chybí nebo nebyly nalezeny

Chyby Steamui.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru DLL steamui.

V některých případech mohou chyby steamui.dll znamenat problém s registrem, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Existuje několik různých způsobů, jak se ve vašem počítači mohou objevit chyby steamui.dll. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak byste mohli vidět chyby steamui.dll:

Steamui.dll nebyl nalezen
Start této aplikace se nezdařil, protože steamui.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace.
Nelze najít [PATH] steamui.dll
Načtení steamui.dll se nezdařilo
Soubor steamui.dll chybí.
Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: steamui.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION].

Chybové zprávy Steamui.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Kontext chyby steamui.dll je důležitá informace, která vám pomůže při řešení problému.

Chybová zpráva steamui.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor využívat v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Jak opravit chyby Steamui.dll

Nestahujte steamui.dll z webové stránky "Stažení DLL". Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii steamui.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě steamui.dll.

Jak opravit chybu Steamui.dll, která nebyla nalezena nebo chybí

Postupujte podle těchto pokynů k řešení různých zdrojů problémů, které přispívají k této chybě:

 1. Obnovte steamui.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou "chybějícího" souboru steamui.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali steamui.dll, ale již jste koš vyprázdnili, můžete obnovit steamui.dll pomocí bezplatného programu pro obnovení souborů.

  Obnovení odstraněné kopie steamui.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, správně fungoval.

 2. Vymažte soubor steamui.dll nebo libswscale-3.dll, aby jej donutil Steam vyměnit. Možná budete muset odstranit složku s názvem „beta“.

  Pokud některý z těchto souborů DLL ve skutečnosti stále existuje v kořenovém adresáři instalačního adresáře Steam (což je obvykle C: Program Files (x86) Steam ) a nebyl odstraněn, zkuste odstranit steamui.dll nebo libswscale-3 soubor DLL. Poté otevřete Steam, aby jej donutil aktualizovat program a nahradit soubor DLL novým.

  Pokud to nefunguje nebo pokud používáte beta verzi Steam, nejrychlejší způsob, jak vyřešit chybu DLL, může být odebrání C: Program Files (x86) Steam balíček beta složka.

  Tato metoda odstranění souboru nebo složky je užitečná pouze v případě, že soubor DLL ve skutečnosti chybí, ale z nějakého důvodu nekomunikuje se Steamem. Je to tedy užitečné pouze v případě, že se zobrazí chybová zpráva typu „Nepodařilo se načíst steamui.dll“, nikoli ta, která označuje, že chybí soubor DLL.

 3. Obnovte své soubory Steam, abyste mohli opravit poškozené soubory a případně obnovit soubor steamui.dll zpět do funkčního stavu.

 4. Odinstalujte a znovu nainstalujte Steam podle pokynů uvedených v tomto odkazu. Někdy, po aktualizacích Steam nebo kvůli nějakému jinému problému, se objeví chyba v souboru steamui.dll a přeinstalování je nejlepší způsob, jak jít.

  Snažte se tento krok dokončit. Přeinstalování Steam je nejpravděpodobnějším řešením jakékoli chyby steamui.dll, pokud tři výše uvedené nápady s vaší situací nefungují.

 5. Spusťte antivirovou / malwarovou kontrolu celého vašeho systému. Některé chyby steamui.dll mohou souviset s virem nebo jinou malwareovou infekcí v počítači, která poškodila soubor DLL.

  Je dokonce možné, že chyba steamui.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 6. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba steamui.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, mohl by problém vyřešit nástroj Obnovení systému.

 7. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s steamui.dll. Pokud se vám například při hraní videohry zobrazuje chyba „Soubor steamui.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače zvukové karty a grafické karty.

 8. Vraťte ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi, pokud po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení začaly chyby steamui.dll.

 9. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby steamui.dll při jejich selhání.

  Pokud některý z testů hardware selže, vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.

 10. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s steamui.dll v registru. Bezplatný program na vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru steamui.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

 11. Odstraňte problém s hardwarem, pokud chyby steamui.dll přetrvávají. I když je možné, že by čistá instalace systému Windows mohla pomoci, je nepravděpodobné. V tomto okamžiku je problém pravděpodobně spojen s hardwarem.