Co je aplikace Vault a používá ji vaše dítě?

Aplikace trezoru, známá také jako aplikace pro duchovní fotografie, návnady nebo aplikace pro úschovu fotografií, je mimo jiné nástroj, pomocí kterého mohou lidé skrýt obrázky, videa a někdy i hovory a texty. Nejčastěji vypadá aplikace trezoru jako kalkulačka, ale zadáním tajného kódu se odemkne spousta často chlípných fotografií a videí. Aplikace Vault jsou oblíbené u dospívajících, kteří je používají ke skrytí aktivit, jako je sexting, před rodiči. Jsou také užitečné k zabránění zvědavému příteli nakouknout do vaší fotografie a vidět něco, co chcete uchovat v soukromí.

Některé aplikace trezoru mohou také pořizovat fotografie a videa tajně s vypnutou obrazovkou a bez zvuku závěrky. A konečně, pokud se někdo pokusí vloupat do trezoru, některé aplikace dokonce spustí poplach nebo vyfotí přední kamerou.

Pokud jste rodič, měli byste vědět, zda vaše dítě používá některou z těchto aplikací k odesílání nebo přijímání sexů nebo k pořizování fotografií nebo videí ostatních, aniž by to vědělo. Sdílení nahých fotografií s ostatními znamená, že nad nimi již nemáte kontrolu a mohly by se nakonec vznášet kolem internetu, což by způsobilo rozpaky nebo dokonce ovlivnilo budoucí vyhlídky na univerzitu nebo zaměstnání. V nejhorším případě může sdílení nahých fotografií s nezletilými dostat vaše děti do vážných právních problémů, přestože jsou samy nezletilými.

Zde je návod, jak zjistit, zda si vaše dítě stáhlo a použilo aplikaci úložiště. Mějte na paměti, že to může mít nevinný důvod, například obavy o soukromí, ale stojí za to s nimi konverzovat.


Příklady aplikací úložiště

Aplikace Vault nebo duchové fotografie se maskují jako jiný typ aplikace, často jako kalkulačka, přičemž myšlenka spočívá v tom, že snoopery přejdou kolem takové pozemské aplikace.

Tip: Zkontrolujte, zda má smartphone vašeho dítěte více než jednu aplikaci kalkulačky. Existuje nespočet možností: Smart Hide Calculator, Calculator Vault - Gallery Lock, Calculator - Vault for Photo - máte představu.

Kalendáře jsou dalším oblíbeným převlekem a existují i ​​jemnější názvy aplikací, například Secret Safe Lock Vault Manager, AppLock nebo KeepSafe. Všechny tyto přístupové kódy vyžadují přístup k obsahu trezoru. Některé aplikace trezoru mohou skrýt, komu osoba volá nebo posílá SMS, například Soukromé SMS a volání a CoverMe. (Také se prodává pro rádoby podvodníky, aby zakryli své stopy.)

Jak najít aplikace Vault na iPhonech

Začněte tím, že v App Storu vyhledáte klíčová slova, jako jsou trezory, návnady, fotografie duchů a tajné nebo skryté složky, abyste pochopili, co je tam venku. Pokud si vaše dítě stáhlo aplikaci, řekne to OTEVŘENO vedle toho; jinak to řekne Získat. Další informace o tom, které aplikace si stáhly, najdete v části App Store a klepání aktualizace > zakoupené. Vyhledejte popisy aplikací a získejte další podrobnosti o všech, které vypadají podezřele nebo jsou duplikáty jiných aplikací (kalkulačky, kalendáře atd.).

Dalším způsobem, jak vykouřit aplikaci v trezoru, je jít na Nastavení > Soukromí > Fotoaparát, kde můžete vidět, které aplikace fotoaparát používaly.


Jak najít aplikace Vault na Androidech

V systému Android vyhledávejte v obchodě Google Play pomocí klíčových slov, která jsme zmínili v tomto příspěvku (trezor, fotografie duchů, návnada apod.). Pokud si vaše dítě stáhlo aplikaci, řekne to OTEVŘENO or aktualizovat vedle toho. Pokud ne, řekne to instalovat nebo cena, pokud není zdarma.


Zvažte implementaci rodičovské kontroly

Nejlepší prevencí je samozřejmě prevence, nejlepší způsob, jak tyto aplikace vypnout, je používat rodičovskou kontrolu, pokud je k dispozici. Ve vašem rodinném tarifu může být požadováno, aby děti požadovaly povolení ke stažení aplikace; Podrobnosti získáte u svého přepravce.

Apple má funkci s názvem Ask to Buy, ve které určený organizátor rodiny schvaluje stahování aplikací pro děti. Android má rodičovskou kontrolu, kterou můžete na smartphonech a tabletech blokovat tak, aby blokovala stahování aplikací na základě jejich hodnocení (E pro všechny od 18 let).

Tyto ovládací prvky nejsou všelékem, ale spolu s upřímnými konverzacemi povedou dlouhou cestu k ochraně vašich dětí.