Jak opravit chyby Msxml6.dll chybí nebo nebyly nalezeny

Chyby Msxml6.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru DLL msxml6.

V některých případech mohou chyby msxml6.dll naznačovat problém s registrem, problém s malwarem, například virovou infekcí, nebo dokonce selhání hardwaru.

Chybová zpráva msxml6.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl použít soubor v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Chyby Msxml6.dll

Existuje několik způsobů, jak mohou být chybové zprávy msxml6.dll formulovány v závislosti na příčině problému. Zde jsou některé běžné chyby msxml6.dll:

 • Msxml6.dll nebyl nalezen
 • Soubor msxml6.dll chybí
 • Start této aplikace se nezdařil, protože msxml6.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace
 • Nelze najít [PATH] msxml6.dll
 • Nelze otevřít soubor knihovny typů: 'msxml6.dll': Žádný takový soubor nebo adresář
 • Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: msxml6.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION]
 • Chyba: „C: Windows System32 msxml6.dll buď není navržen pro spuštění v systému Windows, nebo obsahuje chybu. Zkuste program nainstalovat znovu“

Chybové zprávy Msxml6.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Všimněte si, v jakém okamžiku se vaše chyba msxml6.dll objeví, je důležitá informace, která vám pomůže při odstraňování problémů.

Jak opravit chyby Msxml6.dll

Nestahujte msxml6.dll z jednoho z těchto serverů pro stahování DLL. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Potřebujete-li kopii msxml6.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě msxml6.dll.

 1. Obnovte msxml6.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou "chybějícího" souboru msxml6.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali msxml6.dll, ale již jste koš vyprázdnili, můžete obnovit msxml6.dll pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie souboru msxml6.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, správně fungoval.

 2. Prohledejte celý počítač, zda neobsahuje viry a další malware. Některé chyby msxml6.dll mohou souviset s nějakým druhem napadení škodlivým softwarem ve vašem počítači, který poškodil soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba msxml6.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači. Soubor msxml6.dll lze zahrnout do jedné z těchto aktualizací.

 4. Stáhněte si a nainstalujte Microsoft Core XML Services (MSXML) 6.0, abyste nahradili soubor msxml6.dll.

  Pokud použití služby Windows Update neopraví chybu DLL, zkuste stáhnout soubor msxml6.dll z Microsoftu pomocí výše uvedeného odkazu.


 5. Přeinstalujte program, který používá soubor msxml6.dll. Pokud se při použití konkrétního programu vyskytne chyba DLL msxml6.dll, měla by soubor nahradit přeinstalování programu.

  Tento krok je nejužitečnější pro nahrazení souborů DLL, které nedodává společnost Microsoft. Může vám pomoci s problémem msxml6.dll, pokud tento program poskytuje také kopii souboru a předchozí návrhy řešení potíží nebyly úspěšné.


 6. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba msxml6.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci a Kontrola systémových souborů nepomohla, měla by problém vyřešit Obnova systému.


 7. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s msxml6.dll. Pokud se vám například při přehrávání 6D videohry zobrazuje chyba „Soubor msxml3.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

  Soubor msxml6.dll může nebo nemusí souviset s grafickými kartami - to byl jen příklad. Klíčem je zde věnovat velkou pozornost kontextu chyby a podle toho odstraňovat problémy.


 8. Vraťte ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi, pokud chyby msxml6.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení.


 9. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené pokyny pro řešení potíží se soubory msxml6.dll výše nejsou úspěšné, mělo by obnovení, spuštění opravy nebo instalace opravy (v závislosti na verzi systému Windows) obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

 10. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s msxml6.dll v registru. Bezplatný program pro vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru msxml6.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

  Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Jsou zde zahrnuty jako možnost, pouze v případě, že se ukáže, že jsou užitečné, v takovém případě byste se mohli vyhnout obtížnějším testům a možnostem poslední instance níže.

 11. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače se testují relativně snadno a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které způsobují chyby msxml6.dll, protože selhávají.

  Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.

 12. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace vymaže vše a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků chybu msxml6.dll neopraví, měl by to být váš další postup.

  Aby bylo jasno, všechna data na jednotce, na které máte nainstalován Windows, budou během čisté instalace smazána, takže pokud je to možné, nezapomeňte zálohovat důležité soubory. Je zřejmé, že jste provedli všechny možné pokusy o opravu chyby msxml6.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto, než provedete čistou instalaci.


 13. Odstraňte problém s neznámým hardwarovým problémem, pokud chyby msxml6.dll přetrvávají. Čistá instalace systému Windows je nový začátek na straně softwaru při řešení potíží. Bohužel, pokud to nefungovalo, musí váš problém s DLL souviset s hardwarem.