Jak opravit chyby Msvcr71.dll chybí nebo nebyly nalezeny

K chybě msvcr71.dll dojde, když soubor DLL zmizí, bude odstraněn nebo poškozen takovým způsobem, že software, který se na něj spoléhá, ​​nebude moci soubor použít tak, jak měl být použit.

Příčina chyb msvcr71.dll může být problém s registrem, virovou infekcí nebo škodlivým programem nainstalovaným do počítače nebo dokonce problém s hardwarem počítače.

Chybová zpráva msvcr71.dll se může zobrazit v jakémkoli programu nebo operačním systému Windows, který soubor používá, jako jsou Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Chyby Msvcr71.dll

Chybová zpráva Msvcr71.dll.

Když nastanou problémy s tímto konkrétním souborem DLL, chyby, které označují problém s msvcr71.dll, mohou být uvedeny v kterékoli z následujících chybových zpráv:

 • Msvcr71.dll nebyl nalezen
 • Start této aplikace se nezdařil, protože msvcr71.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace.
 • Program nelze spustit, protože ve vašem počítači chybí msvcr71.dll. Zkuste program přeinstalovat a opravit.
 • Nelze najít [PATH] msvcr71.dll
 • Soubor msvcr71.dll chybí.
 • Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: msvcr71.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION].

Většina chybových zpráv msvcr71.dll se objevuje při pokusu o spuštění konkrétního programu, ale může se také zobrazit při instalaci konkrétní aplikace, spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce i při instalaci nové verze systému Windows.

Jak opravit chyby Msvcr71.dll

Nikdy nestahujte soubory DLL z webu, kterému 100% nedůvěřujete. Při stahování souborů, jako je msvcr71.dll, je důležité používat pouze důvěryhodné oficiální zdroje.

Spuštění systému Windows v nouzovém režimu může být vaší jedinou možností pro dokončení většiny těchto kroků, pokud soubor msvcr71.dll brání normálnímu spuštění systému Windows.

 1. Obnovte msvcr71.dll z koše. Chybějící soubor msvcr71.dll může jednoduše znamenat, že jste vy nebo program v počítači soubor odstranili, a tak jej odeslali do koše. Soubory Msvcr71.dll, o kterých víte, že byly v jednom okamžiku v koši, ale od té doby byly „trvale“ odstraněny vyprázdněním koše, bude možné obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Tento krok by měl být proveden pouze v případě, že jste si jisti, že soubor msvcr71.dll, který obnovujete, není ve skutečnosti virus nebo poškozený soubor DLL, který byl odstraněn z dobrého důvodu. Pokud jste jej náhodou smazali, pak je jeho obnovení naprosto v pořádku.

 2. Spusťte antivirovou / malwarovou kontrolu celého vašeho systému. Pokud máte podezření, že chyby msvcr71.dll nějak souvisí se škodlivými programy nebo viry, které jsou ve vašem počítači, může spuštění DLL vyřešit spuštěním kontroly k odstranění infekce.

 3. Přeinstalujte program, který používá soubor msvcr71.dll. Pokud vás výzva k zobrazení chyby zobrazí právě spuštěný konkrétní program, jeho přeinstalování může soubor obnovit a chybu odstranit.

  Snažte se tento krok dokončit. „Oficiální“ soubor msvcr71.dll, který systém Windows uchovává, je umístěn v podsložce adresáře C: Windows , ​​takže přeinstalování softwaru s největší pravděpodobností vezme ze složky novou kopii souboru DLL.

 4. Vyhledejte ve svém počítači zálohu msvcr71.dll. Je možné, že program, který poskytoval původní soubor DLL, má druhou (nebo dokonce třetí) kopii jinde, kterou můžete přesunout do umístění, kde chybí msvcr71.dll.

  Například Windows nejen uchovává kopii msvcr71.dll ve složce Windows , ​​ale také Adobe Photoshop, SUPERAntiSpyware a Adobe Acrobat.

  Mělo by být jasné, kam byste měli kopírovat msvcr71.dll, pokud chybová zpráva DLL určuje, ve které složce soubor DLL chybí.

  Existuje spousta bezplatných nástrojů pro vyhledávání souborů, které můžete použít, pokud nechcete používat možnost integrovaného vyhledávání v systému Windows. Všechno je jedním příkladem.

 5. Upravte registr Windows, pokud vaše konkrétní chyba msvcr71.dll souvisí s SQL Developer. Podle těchto pokynů na serveru OracleNZ proveďte konkrétní úpravy registru potřebné k vyřešení tohoto problému.

  Tato oprava DLL je vhodná pouze v případě, že při prvním spuštění aplikace SQL Developer po instalaci dochází k chybě „msvcr71.dll chybí“, což se jeví jako běžný problém.

 6. Stáhněte si soubor msvcr71.dll z AddictiveTips. Ano, právě jsme výše varovali před stahováním souborů DLL, ale AddictiveTips je web, kterému důvěřujeme a který poskytuje čistý nezměněný soubor msvcr71.dll, který si můžete stáhnout, pokud ve vašem počítači chybí DLL.

  Jakmile si stáhnete soubor msvcr71.dll a umístíte jej do příslušné složky, jak je popsáno výše v tomto odkazu, možná budete muset zaregistrovat soubor DLL. Chcete-li to provést, otevřete příkazový řádek a zadejte regsvr32 msvcr71.dll.

 7. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud DLL v tomto okamžiku přetrvává, možná budete chtít zkusit vrátit počítač do předchozího stavu pomocí nástroje Obnovení systému. Tím se změní spousta důležitých systémových souborů zpět do stavu, ve kterém se nacházely k dřívějšímu datu, což může být to, co musíte udělat, pokud byla chyba msvcr71.dll způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci.

 8. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s msvcr71.dll. Podobně jako v kroku 3, pokud se vám zobrazuje chyba „Soubor msvcr71.dll chybí“, například když hrajete něco konkrétního, jako je hraní 3D videohry, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

  Soubor msvcr71.dll nemusí mít s grafickými kartami vůbec nic společného; toto byl jen příklad pro ilustraci, že byste měli sledovat, co se děje v době chyby, abyste mohli upravit způsob řešení problému.

 9. Vrátit ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi. Pokud se chyby msvcr71.dll začínají po aktualizaci konkrétního ovladače zařízení, pravděpodobně se to vyřeší odebráním ovladače a návratem zpět k dříve nainstalovanému.

 10. Spuštěním příkazu sfc / scannow System File Checker nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru DLL. V závislosti na vaší verzi systému Windows může být soubor msvcr71.dll dodán společností Microsoft. V takovém případě by jej pomocí nástroje Kontrola systémových souborů (SFC) mohl obnovit do normálního stavu.

 11. Nainstalujte si všechny vynikající aktualizace systému Windows. Aktualizace Service Pack a opravy poskytované prostřednictvím služby Windows Update mohou aktualizovat nebo zcela nahradit některé z několika desítek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači. Může se stát, že problémový soubor msvcr71.dll je součástí jedné z těchto aktualizací.

 12. Vyzkoušejte RAM a poté otestujte pevný disk. Paměť vašeho počítače a pevný disk se dají snadno otestovat a porucha jednoho z nich se může ukázat jako viník všech chyb msvcr71.dll.

  Pokud některý z těchto testů selže, možná budete muset vyměnit paměť nebo vyměnit pevný disk.

 13. Opravte instalaci systému Windows, pokud výše uvedené kroky stále neopravily chyby souboru msvcr71.dll. Tímto způsobem byste měli obnovit všechny soubory DLL zpět do jejich pracovních verzí, jako kdyby nebyly upraveny nebo použity.

 14. K opravě problémů souvisejících s tímto souborem použijte bezplatný čistič registru. Nástroje pro čištění registru mohou obvykle vyřešit problémy související se soubory DLL odstraněním neplatných položek registru, které by mohly způsobit chybu DLL.

 15. Pokud žádný z výše uvedených kroků nedokázal opravit chybu msvcr71.dll, proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže aktuální instalaci plus všechny soubory na pevném disku a poté nainstaluje novou, novou kopii operačního systému.

  Nepokoušejte se přímo přeskočit na tento krok, než vyzkoušíte ostatní shora. Toto je nejničivější řešení, protože odstraní vše a začne od nuly. Mělo by to být provedeno, pouze pokud jste neměli štěstí s předchozími kroky.

 16. Odstraňte problém s hardwarem, pokud se žádný z kroků souvisejících se softwarem neosvědčil. V tomto okamžiku je jedinou možnou příčinou chyb msvcr71.dll v tomto okamžiku nefunkční hardware.

Ještě stále máte problémy s Msvcr71.dll?

Chcete, aby za vás tento problém s DLL vyřešil někdo jiný? Podívejte se, jak mohu svůj počítač opravit? pro úplný seznam možností podpory a pomoc se vším, co potřebujete, včetně výpočtu nákladů na opravu, uložení souborů, pokud je potřebujete přesunout jinam, výběru opravárenské služby a mnohem více.