Jak opravit chyby Dplay.dll nebo chybí chyby

Existuje několik různých způsobů, jak se chyby dplay.dll mohou zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak byste mohli vidět chyby dplay.dll:

  • "Dplay.dll nebyl nalezen"
  • "Start této aplikace se nezdařil, jelikož dplay.dll nebyl nalezen. Problém může vyřešit přeinstalování aplikace."
  • "Nelze najít [PATH] dplay.dll"
  • "Soubor dplay.dll chybí."
  • "Nelze spustit [APPLICATION]. Chybí požadovaný komponent: dplay.dll. Prosím nainstalujte [APPLICATION] ještě jednou."

Chybové zprávy souboru Dplay.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Kontext chyby dplay.dll je důležitá informace, která vám pomůže při řešení problému.

Příčina chyb Dplay.dll

Chyby Dplay.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru dplay DLL.

V některých případech mohou chyby dplay.dll znamenat problém s registrem, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Jak opravit chyby Dplay.dll

Nestahujte soubor dplay.dll z webu „DLL download“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii dplay.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě dplay.dll.

1. Obnovte soubor dplay.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru dplay.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  • Pokud máte podezření, že jste omylem smazali dplay.dll, ale již jste vyprázdnili Koš, můžete obnovit dplay.dll pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

Obnovení odstraněné kopie souboru dplay.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, správně fungoval.

2. Spusťte antivirovou / malwarovou kontrolu celého systému. Některé chyby dplay.dll mohou souviset s virem nebo jinou škodlivým softwarem v počítači, který poškodil soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba dplay.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

3. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba dplay.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, mohl by problém vyřešit nástroj Obnovení systému.

4. Přeinstalujte program, který používá soubor dplay.dll. Pokud se při použití konkrétního programu vyskytne chyba DLL dplay.dll, měla by soubor nahradit přeinstalování programu.

Snažte se tento krok dokončit. Pravděpodobným řešením této chyby DLL je přeinstalování programu, který poskytuje soubor dplay.dll, pokud je to možné.

5. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s dplay.dll. Pokud se vám například při přehrávání 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor dplay.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

Soubor dplay.dll může nebo nemusí souviset s grafickými kartami - to byl jen příklad. Klíčem je zde věnovat velmi velkou pozornost kontextu chyby a podle toho odstraňovat problémy.

6. Vraťte ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi, pokud po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení začaly chyby dplay.dll.

7. Spuštěním příkazu sfc / scannow System File Checker nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru dplay.dll. Pokud tento soubor DLL poskytuje společnost Microsoft, měl by jej obnovit nástroj Kontrola systémových souborů.

8. Nainstalujte všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači. Soubor dplay.dll lze zahrnout do jedné z těchto aktualizací.

9. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače se snadno testují a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby dplay.dll při jejich selhání.

  • Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.

9. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené pokyny pro řešení potíží se soubory dplay.dll nejsou úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

10. Pomocí bezplatného čističe registru opravte problémy související s dplay.dll v registru. Bezplatný program pro vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru dplay.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

We jen zřídka doporučuji použít čističe registru. Tuto možnost jsme zahrnuli jako pokus o „poslední možnost“ před dalším destruktivním krokem.

11. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků chybu dplay.dll neopraví, měl by to být váš další postup.

Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby dplay.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto.

12. Odstraňte problém s hardwarem, pokud chyby dplay.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.

Platí pro

Chybová zpráva dplay.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl použít soubor v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.