Galaxy S21 s perem S Pen: co se mění


Samsung možná zruší řadu Galaxy Note, ale nikoliv pero S Pen, které bude v roce 2021 přítomno na dvou vlajkových lodích

Pero SPen je hlavním prvkem, který odlišuje Samsung Galaxy Note od Samsungu Galaxy S, a Samsung si ve skutečnosti vždy dával pozor, aby nebylo kompatibilní s běžnými telefony Galaxy S. Protože se jedná o zařízení s perem S Pen, je nutné, aby bylo kompatibilní i s běžnými telefony Galaxy S, a to i s perem S Pen. Tuto zprávu cituje a považuje za spolehlivou server SamMobile a předpovídá zásadní změnu v nabídce vlajkových lodí společnosti Samsung již v roce 2021. Podle této zprávy se Galaxy Note přestane vyrábět a pero S Pen se bude používat v modelu Galaxy S21 Ultra. Podle stejné zprávy by stejně jako řada 2020 i řada Samsung Galaxy pro rok 2021 zahrnovala tři modely: Galaxy S21, Galaxy S21+ a Galaxy S21 Ultra.

Neobsahovala by však již žádný Galaxy Note se stylusem. Podle zvěstí, které kolují v Jižní Koreji, Samsung pravděpodobně vydá své špičkové smartphony v roce 2021.

Samsung Galaxy: vlajkové lodě 2021

Podle zprávy citované serverem SamMobile plánuje Samsung obětovat řadu Note, aby posílil řadu S a nadobro uvedl na trh řadu Z Fold (tj. skládací smartphony). K dispozici tedy budou modely Samsung Galaxy S21, Galaxy S21+ a Galaxy S21 Ultra a nejméně dva Samsung Galaxy Z Fold 3, z nichž jeden bude vybaven perem S Pen. Nové vlajkové lodě Samsungu Galaxy S21, včetně té s perem S Pen, by měly být podle korejského zdroje uvedeny na trh v první polovině roku 2021, zatímco Galaxy Z Fold 3 se stylusem by měl být uveden na trh v druhé polovině roku.


Addio Galaxy Note?

Proč by se Samsung rozhodl od roku 2021 zlikvidovat ikonický produkt, jako je Galaxy Note? Aby podpořila prodej skládacích smartphonů, na kterých by měla mnohem vyšší ziskovou marži. Tři špičkové smartphony by byly příliš i pro značku, jako je Samsung, a hrozilo by, že se budou navzájem kanibalizovat.

Podíváme-li se na čísla, zjistíme, že zatímco Samsungu se doposud daří prodávat v průměru kolem 10 milionů zařízení Note ročně, počty skládacích zařízení jsou mnohem nižší. Je však třeba také poznamenat, že Samsung v současné době zvládá vyrobit maximálně 600 000 skládacích obrazovek Ultra Thing Glass měsíčně, ale do konce roku plánuje tento počet zvýšit na 1 milion měsíčně.

Samsung se proto snaží zaměřit své průmyslové úsilí na produkty, z nichž může mít největší zisk.