Ekosystém Samsung, jak nejlépe používat chytré telefony Galaxy s Galaxy Chromebook Go

Již mnoho let si korejská značka Samsung drží vedoucí postavení ve světě chytrých telefonů a její prvenství zůstává velmi pevné i na konci roku 2021, a to díky řadě produktů, které jsou vybaveny velmi zajímavými technologiemi, ale především patří do velmi uceleného a snadno použitelného ekosystému.

"Ekosystém": to je klíčové slovo, na které se zaměříme, abychom vysvětlili skutečné rozdíly mezi zařízením Samsung a zařízeními jeho konkurentů, kteří se mohou chlubit velmi podobnými technickými specifikacemi, ale nemohou počítat s velkou rodinou vzájemně propojených zařízení, která se snadno používají i při provádění složitých funkcí.


Objevte ekosystém s vánoční akcí společnosti Samsung

Princip ekosystému nachází jedno ze svých nejlepších vyjádření v kombinovaném využití počítačů, chytrých telefonů a příslušenství z rodiny Galaxy: v tomto období je snazší si toto řešení vyzkoušet, protože pokud si do 19. prosince zakoupíte Galaxy S21, Z Fold 3 nebo Z Flip 3, získáte zdarma počítač Samsung Galaxy Chromebook Go založený na operačním systému Chromebook.

Díky této akci si budete moci v terénu vyzkoušet souhru počítače ze světa Chromebooků, tj. založeného na operačním systému ChromeOS společnosti Google, a jednoho z nejlepších chytrých telefonů současnosti ze světa Samsungu.

Již jsme vás informovali o tom, jak nový počítač Samsung Galaxy Chromebook Go vypadá a jak funguje. Kombinuje velmi odolnou konstrukci vojenské třídy s velkorysou 14palcovou obrazovkou a veškerou flexibilitu operačního systému ChromeOS, který přináší zážitek ze smartphonu Android do počítačů, které jsou ideální pro školní i domácí použití.

Kombinace smartphonu Samsung s počítačem ze světa Chromebooků přináší řadu výhod: během nastavení můžete mobilní telefon spárovat s počítačem a jednoduchým kliknutím sdílet připojení k internetu.

Počítač je samozřejmě vybaven připojením Wi-Fi, které využívá pokročilou technologii Wi-Fi 6, ale v případě, že není možné využít internet, lze z "telefonního rozbočovače" aktivovat připojení mobilního telefonu.

V dolní liště počítače je vždy viditelná zvláštní nabídka určená pro připojení smartphonu k počítači: po kliknutí se zobrazí v popředí a můžete vybrat tlačítko, kterým se Galaxy Chromebook Go připojí k mobilnímu telefonu.

Není třeba používat přístup do nabídky, zadávat hesla, proces je jednoduchý jako kliknutí. Z počítače si také můžete přečíst oznámení přicházející do telefonu, přijímat zprávy a v případě potřeby upravovat vyzvánění, aniž byste se telefonu dotkli.

Pomocí Phone Hub můžete kdykoli zkontrolovat úroveň nabití baterie, sílu signálu a dokonce i lokalizovat svůj smartphone.

Dalším důležitým detailem ekosystému vytvořeného počítači a telefony Samsung je Wi-Fi Sync: díky této možnosti se Galaxy Chromebook Go může automaticky připojit k wifi sítím, které jsou již uloženy ve smartphonu.

Díky funkci Nearby Share můžete okamžitě a bezpečně sdílet fotografie, videa a dokumenty mezi zařízeními. Funkce chytrého zámku společnosti Samsung navíc umožňuje použít mobilní telefon jako bezpečnostní klíč k odemknutí zařízení Galaxy Chromebook Go bez použití hesla.

Ekosystém společnosti Samsung, jehož středobodem je chytrý telefon, umožňuje koordinovat používání počítačů, spotřebičů, audio/video systémů a příslušenství skutečně intuitivním a okamžitým způsobem. Středobodem tohoto světa je aplikace Smarthings a virtuální asistent Bixby. Na jedné straně aplikace propojuje a komunikuje mezi jednotlivými zařízeními, zatímco Bixby je virtuální asistent, který se pomocí umělé inteligence učí o našich zvycích a předvídá je.

Když mluvíme o ekosystému Samsung, přesahujeme pouhé spojení počítačů a chytrých telefonů, ale tato kombinace může být výborným výchozím bodem a až do 19. prosince si ji můžete snadno vyzkoušet díky vánoční akci: při koupi Galaxy S21, Z Fold 3 nebo Z Flip 3 získáte zdarma Galaxy Chromebook Go.