Jak používat Bixby na telefonu Samsung Galaxy

Mít osobního asistenta může být pro mnoho lidí nemožné, ale s Bixby od Samsungu máte virtuálního asistenta, který žije přímo v telefonu nebo tabletu Android. Abyste mohli používat aplikaci Bixby, musíte mít telefon Samsung, protože není k dispozici v Obchodu Play.

Informace v tomto článku se vztahují na následující verze zařízení Samsung Galaxy: Galaxy S8, S8 +, S9, S9 +, S10, S10 +, S10e, Note 8 a Note 9.


Co je Bixby?

Bixby je digitální asistent společnosti Samsung. Stejně jako Alexa od Amazonu, Apple od Siri a Google Assistant od Google, i Bixby je aplikace na vašem telefonu/tabletu, která vám usnadní život. Když budete mluvit nebo psát na Bixby, můžete otevírat aplikace, fotografovat, kontrolovat sociální média, dvakrát zkontrolovat svůj kalendář a mnoho dalšího.

Vydáno pro Galaxy S8 v roce 2017, Bixby je k dispozici pouze na zařízeních Samsung se systémem Android 7 (Nougat) a vyšším. To znamená, že pokud používáte starší telefon Samsung nebo starší verzi systému Android, nebudete k němu mít přístup. Bixby je také k dispozici na některých tabletech Samsung a je hybnou silou inteligentního reproduktoru Galaxy Home.

Jak nastavit Bixby

Než budete moci požádat Bixby o vyhledání časů filmů, musíte to nastavit. To by mělo trvat jen několik minut. Vše, co musíte udělat, je spustit Bixby stisknutím tlačítka Bixby (levé dolní tlačítko na vašem telefonu Galaxy) a následováním příkazů na obrazovce.

Jakmile poprvé nastavíte Bixby, budete jej moci spustit pomocí tlačítka Bixby nebo vyslovením „Hi, Bixby“.

Pokud ještě žádný nemáte, budete vyzváni k nastavení účtu Samsung. Celkově by to nemělo trvat déle než pět minut, z nichž většinu strávíte opakováním frází na obrazovce, aby se Bixby mohl naučit váš hlas.


Jak používat Bixby

Používání Bixby je docela jednoduché: stačí mluvit do telefonu. Můžete jej nastavit na hlasové probuzení, pokud chcete aplikaci spustit spuštěním „Hi, Bixby“, nebo můžete při mluvení podržet tlačítko Bixby. Můžete dokonce psát do Bixby, pokud je to spíše váš styl.

Aby mohl Bixby dokončit příkaz, musí vědět, jakou aplikaci chcete použít a co musíte udělat; „Otevřete například Mapy Google a přejděte do Baltimoru“.

Pokud Bixby nerozumí tomu, co žádáte, nebo pokud žádáte, když používáte nekompatibilní zprávu, aplikace vám toho řekne tolik. Zatímco začínáte s Bixby, může to být frustrující kvůli tomu, že správně nerozpoznává váš hlas nebo není zmatená, čím více svého digitálního asistenta používáte, tím je schopnější.


Jak zakázat tlačítko Bixby

Zatímco Bixby je šikovný digitální asistent, můžete se rozhodnout, že nechcete, aby se aplikace spouštěla ​​pokaždé, když stisknete tlačítko. Možná jste Bixby vůbec nepoužívali, když jste se rozhodli pro Google Assistant nebo vůbec žádného digitálního asistenta.

Nemůžete úplně deaktivovat Bixby, ale můžete ztížit jeho nechtěné spuštění.

 1. Jděte do Nastavení > Pokročilé funkce > Klíč Bixby.

 2. Vyberte Dvojitým stisknutím otevřete Bixby.

Jak přizpůsobit zvuk Bixby Voice

Když se zeptáte Bixbyho, odpoví vám zpět s odpovědí. Samozřejmě, pokud Bixby nemluví vaším jazykem nebo nesnášíte, jak to zní, budete se težko bavit.

Proto je užitečné vědět, jak změnit jazyk a styl mluvení Bixbyho. Můžete si vybrat mezi angličtinou, korejštinou nebo čínštinou. Pokud jde o to, jak Bixby mluví, máte čtyři možnosti: Stephanie, John, Julia nebo Lisa.

 1. Spusťte Bixby Home pomocí Tlačítka Bixby na telefonu Galaxy.

 2. Klepněte na ikonu v pravém horním rohu obrazovky. (Vypadá to jako tři svislé tečky).

 3. Vyberte Nastavení.

 4. Vyberte Jazyk a hlasový styl.

 5. Klepněte na Jazyk a vyberte, jaký jazyk preferujete.

 6. Vyberte požadovaný jazyk a poté se vraťte na předchozí obrazovku.
 7. Pod Hlasový styl, si vyberte hlas, který preferujete. (Stephanie, John, Julie nebo Lisa)

Jak přizpůsobit Bixby Home

Bixby Home je hlavním centrem společnosti Bixby. Odtud máte přístup k nastavení Bixbyho, historii Bixbyho a všemu, s čím se Bixby Home může spojit.

Povolením karet můžete získat aktualizace z různých aplikací. To znamená, že si můžete přesně přizpůsobit to, co se zobrazuje v Bixby Home, jako jsou nadcházející události ve vašem plánu, počasí, místní zprávy a dokonce i aktualizace od Samsung Health o vaší úrovni aktivity. Můžete také zobrazit karty z připojených aplikací, jako jsou Linkedin nebo Spotify.

 1. Otevřete Bixby Home v telefonu.
 2. Klepněte na Ikonu (vypadá to jako tři svislé tečky)

 3. Klepněte na Karty.

 4.  Pokud chcete zobrazit Bixby Home, klepněte na přepínač Povolit Karty.

Úžasné Bixby hlasové příkazy k vyzkoušení

Bixby Voice vám poskytuje přístup k skvělým příkazům, pomocí kterých můžete telefon požádat o dokončení různých úkolů. Patří mezi ně věci, jako je pořizování selfie nebo otevírání navigace během řízení, takže můžete zůstat bez použití rukou.

Pokoušet se přijít na to, co přesně Bixby umí a co neumí, může být trochu obtížné a je to zkušenost s učením. S ohledem na to máme několik návrhů, abyste zjistili, co může Bixby dělat.

 • Fotoaparát: Řekněte „Take a selfie“, „Set timer to X seconds“ nebo „Flip camera“.
 • Kalendář: Zeptejte se, co máte na plánu, nebo řekněte „Add Event to My Calendar“.
 • Instrukce: Přejdi na místo x nebo změňte cíl na místo.
 • Hudba: Řekněte „Play Music“, „Stop Music“ nebo „Play song X“.
 • Volání: Řekněte „Call 911“, „Accept call with speaker“ nebo „Call X“.