Doctor Who: Pro všechny fanoušky přichází silvestrovská speciální akce


Doctor Who se chystá rozloučit s Doktorem, kterého hraje Jodie Whittaker, třemi speciálními akcemi: kdy přijde a kde můžete sledovat silvestrovský speciál

Ve třinácté sérii seriálu Doctor Who se v roli Doktora představila herečka Jodie Whittaker, která se nyní chystá se svou postavou rozloučit. Stejně jako ostatní Doktoři bude Whittakerová hrát i ve speciálních epizodách a první z nich se chystá již brzy.

BiBc zveřejnila oficiální upoutávku na Eve of the Daleks, první speciální událost Doctora Who, která bude navazovat na tradici televizního seriálu. První ze tří speciálů se objeví 1. ledna a bude znamenat skutečný závěr třinácté sezóny, přičemž se čeká na příchod nového herce v roli Doktora. Druhá a třetí speciální událost přijdou na jaře a na podzim 2022 a právě v té druhé se Doktor zregeneruje a ukáže tvář nového hrdiny. Zatím můžeme jen čekat, jakým dobrodružstvím bude muset Whittakerová a další postavy v podání Aisling Bea a Adjani Salmon čelit v novém roce.

Eve of the Daleks: děj

Nový příběh, který je součástí Eve of the Daleks, se odehrává ve skladišti ELF, jehož majitelkou je Sarah. Doktor a Nick se na Silvestra ocitnou v obchodě, ale něco se zvrtne: zaútočí na ně Dalek, nebezpečný zabijácký robot vytvořený humanoidním vědcem Davrosem, který žije na planetě Skaro.

Doktor spolu s Nickem a jeho společníky Yaz a Danem budou muset čelit nebezpečnému zabijáckému robotovi, zatímco se ocitnou v časové smyčce. Není to zdaleka jednoduchá situace, která bude fanoušky napínat až do konce epizody.


Eve of the Daleks: obsazení

Doktora si opět zahraje Jodie Whittaker, Nicka ztvární Adjani Salmon a Sarah Aisling Bea. Společníky Yaz a Dana jsou herci Mandip Gill a John Bishop.

Chris Chibnall, showrunner seriálu Doctor Who, k tomu řekl: "Všichni potřebujeme na Silvestra trochu romantiky a méně Daleků. Postavy Aisling Bea a Adjani Salmon budou čelit pekelnému silvestru. Doufáme, že společně s Doktorkou Jodie Whittakerovou budou dokonalou společností pro první den v roce."


Eve of the Daleks: kdy a kde ho uvidíte

První speciální epizoda Eve of the Daleks přijde na řadu 1. ledna 2022 a odvysílá ji BBC. Druhý a třetí díl speciálu se pak očekává na jaře a na podzim. V poslední epizodě uvidíme regeneraci Doktora, ale zatím není známo, kdo bude dalším Doktorem Who ve 14. sérii.