Ze Samsungu Galaxy S se stane Galaxy Note: stylus pro všechny


V posledních hodinách se objevila sladká zvěst: Samsung plánuje sloučit řady Galaxy Note a Galaxy S, což znamená S Pen pro všechny

Po několik let byla řada Samsung Galaxy Note jedinou možností pro profesionály nebo kreativce, kteří chtěli smartphone se stylusem. Dědictví kapesních počítačů, které společnost Samsung vzkřísila v říjnu 2011 prvním modelem Galaxy Note a které se od té doby stalo nepostradatelným pro tisíce nadšenců po celém světě.

Samsung si díky Galaxy Note získal v průběhu let tisíce - ne-li miliony - zákazníků, a za své bohatství tak vděčí především řadě chytrých telefonů S Pen. Letos se však společnost rozhodla novou generaci nepředstavit, a řadu Galaxy Note tak fakticky pozastavila. Společnost se to snažila vynahradit tím, že nejprve vybavila Galaxy S21 Ultra a poté skládací Galaxy Z Fold3 podporou pera S Pen, ale první zákazníci reagovali nesměle.

Samsung slučuje Galaxy S a Galaxy Note

Je třeba zdůraznit, že se jedná o fámu, takže je třeba ji brát jako indiskreci, i když zdroj je obvykle spolehlivý. Zdrojem informací, které, pokud by se staly konkrétními, by byly skutečnou bombou, je informátor Ice Universe, který se prostřednictvím svého velmi populárního účtu na Twitteru nechal slyšet, že Samsung hodlá znamenat rozchod s minulostí.

Podle informací, které Ice Universe získal, by totiž zkušenosti s řadou Galaxy Note byly na konci. "Vlak" by se však měl okamžitě znovu rozjet, protože záměrem Samsungu je zařadit typické smartphony Galaxy Note do řady Galaxy S. Ice Universe neposkytl žádné informace o možných změnách obchodního názvu chystaných smartphonů, zda existuje možnost, že se změní úplně, nebo zda by pojem "Note" mohl být jednoduše převeden do nomenklatury Galaxy S.

Zkrátka, v tuto chvíli se zdají být všechny scénáře otevřené a všechny hypotézy stejně platné, ale nejjistější se zdá být fakt, že Samsung se chce vzdát jedné ze dvou řad - Galaxy S nebo, pravděpodobněji Galaxy Note - aby uvolnil místo skládacím zařízením, která podle společnosti se sídlem v Soulu představují budoucnost. Samsung to nedávno demonstroval úpravou ceníkových cen modelů Galaxy Z Fold3 a Galaxy Z Flip3 směrem dolů.


Vnitřní pouzdro pro pero S Pen na cestě

Jedinou dodatečnou informací, kterou sdílí Ice Universe, je přítomnost speciálního pouzdra uvnitř telefonu pro uložení pera S Pen, "hrotu", který si tolik oblíbili ti, kteří vlastní nebo vlastnili Samsung Galaxy Note.

Chybějící prohlubeň, do které by bylo možné uložit hrot, když se nepoužívá, tj. po většinu času, je hlavním problémem těch, kteří si koupili Galaxy S21 Ultra nebo Galaxy Z Flip3 jako náhradu za Galaxy Note: obě zařízení podporují pero S Pen, ale v obou chybí místo pro jeho uložení.

Samsung se pokusil situaci napravit tím, že vyrobil kryt, do kterého lze vložit pero S Pen, ale je to jen pouhá úlitba dlouholetým zákazníkům Note, kteří by dali přednost pohodlnějšímu řešení, jaké je k dispozici u všech Galaxy Note.