Galaxy A8 a Galaxy A8 Plus, funkce, cena, dostupnost


Samsung oficiálně představuje nové modely Galaxy A8 a A8 Plus. Zařízení střední třídy s prémiovými funkcemi, jako je obrazovka Infinity Display. Přijde v lednu

Po tom, co se objevily na fotografiích a videích, se Samsung rozhodl oficiálně představit modely Galaxy A8 a Galaxy A8+, které budou mít pravděpodobně premiéru během mezinárodního veletrhu elektroniky CES 2018, který se každoročně koná v Las Vegas.

Jihokorejská společnost se rozhodla změnit kurz a pojmenovat svůj smartphone střední třídy. Ne klasické označení Galaxy A3-5-7 následované rokem výroby, ale prostě udělat dvě zařízení, která jsou si velmi podobná, a nahradit 3, 5 a 7 rokem výroby. A tak se pro rok 2018 smartphone jmenuje Galaxy A8 a Galaxy A8+, což navazuje na to, co se již stalo s Galaxy S8. U střední třídy Samsung vsadil na prémiové funkce a zkombinoval je s dobrou technickou výbavou. Je vybaven Infinity displejem s rozlišením FullHD+, duálním předním fotoaparátem a celohliníkovým tělem.

V Itálii bude dostupný pouze model Galaxy A8, zatímco větší verze bude alespoň prozatím určena pro asijský trh. Galaxy A8 bude k dostání od poloviny ledna za cenu 529 eur.

Vlastnosti Galaxy A8

Prvním prvkem, který okamžitě zaujme, je displej Infinity Display. Je to poprvé, co společnost Samsung použila tento panel v zařízení jiné než nejvyšší řady. Cílem v nadcházejících letech je integrovat prémiové funkce do zařízení střední třídy. Infinity Display je prvním krokem v této nové politice společnosti Samsung. Galaxy A8 má 5,6palcový displej s poměrem stran 18,5:9 a rozlišením 2220 × 1080 pixelů. Design je bez rámečků s minimálními rámečky v horní a dolní části. Pod displejem se skrývá osmijádrový čipset Exynos 7885 (2,2GHz Dualcore + 1,6GHz Esacore), kterému sekundují 4 GB RAM a 32GB nebo 64GB interní úložiště (s možností rozšíření až o 256 GB pomocí karty microSD).

Galalyx A8 je vybaven duálním předním fotoaparátem se speciální funkcí selfie. Dva přední snímače mají rozlišení 16 a 8 megapixelů s ohniskovou vzdáleností 1,9. Jediný zadní fotoaparát má rozlišení 16 megapixelů a ohniskovou vzdálenost 1,7. Smartphone získal certifikaci IP68, takže je odolný vůči vodě a prachu. V zařízení jsou integrovány všechny snímače (se snímačem otisků prstů umístěným pod fotoaparátem). Galaxy A8 podporuje hledáček pro virtuální realitu Gear VR (první Galaxy A kompatibilní s VR). Kapacita baterie je 3000 mAh. Galaxy A8 bude jediným zařízením řady A, které bude dostupné v Itálii. K dispozici jsou čtyři barvy (černá, orchidejově šedá, zlatá a modrá) a cena Galaxy A8 je 529 eur.


Vlastnosti Galaxy A8+

Hardware a fotografie jsou shodné s jeho "mladším bratříčkem", má však větší baterii a displej. Takto lze shrnout funkce telefonu Galaxy A8+. Samsung zvolil stejnou strategii jako u Galaxy S8: vyrobit dvě zařízení, která jsou si navzájem velmi podobná, ale liší se jen minimem funkcí. Smartphone je vybaven osmijádrovým čipsetem Exynos 7885, 4/6 GB RAM 32/64 GB interního úložiště (s možností rozšíření až na 256 GB pomocí karty microSD). Displej má úhlopříčku 6 palců, rozlišení 2220 × 1080 pixelů a poměr stran 18,5:9. Dva přední fotoaparáty (se snímači 16 a 8 megapixelů) a jeden snímač zadního fotoaparátu (16 megapixelů). Baterie má kapacitu 3500 mAh.

Gal Galaxy S8+ se nedostane do Itálie, ale bude určen pouze pro asijský trh.