Samsung Galaxy S9 Mini, funkce, zvěsti, vlastnosti, cena


Z Číny přicházejí první zvěsti o možném vydání verze Mini telefonu Samsung Galaxy S9. Na palubě Snpadragon 660 a 4 GB RAM

Samsung údajně pracuje na mini verzi špičkového smartphonu Samsung Galaxy S9, který byl představen na konci února během veletrhu Mobile World Congress 2018. Zvěsti pocházejí přímo z Číny, kde jihokorejská společnost údajně zařízení testuje.

Podporou hypotézy o brzkém vydání Samsungu Galaxy S9 Mini je také zveřejnění modelu s názvem "SM-G8750" na platformě Geekbench, kde se provádějí benchmarky nových smartphonů. Až dosud tento identifikační kód společnost Samsung nikdy nepoužila pro žádný ze svých smartphonů a všechny stopy vedou k Samsungu Galaxy S9 Mini. Jihokorejská společnost už několik let nevyrobila kompaktní verzi svého špičkového smartphonu (naposledy to byl Samsung Galaxy S5 Mini), ale tohle by mohl být ten pravý, protože mezeru mezi kompaktními smartphony obsadilo pouze Sony s modelem Xperia XZ2 Compact.

Jak bude vypadat Samsung Galaxy S9 Mini

Jihokorejská společnost prozatím nic nevypustila a není jisté, že smartphone, který se objevil na Geekbenchi, je skutečně Galaxy S9 Mini. A dost možná, že zařízení nikdy nespatří světlo světa, vše závisí na rozhodnutích společnosti Samsung. Test, který se objevil na srovnávací platformě, nám umožňuje získat první informace o vlastnostech zařízení. Pod displejem najdeme čipset Snapdragon 660 (jeden z nejlepších, které Qualcomm v posledních letech vyrobil) podporovaný 4GB RAM a 64GB interní pamětí. Displej by měl mít úhlopříčku kolem 5 palců a design bude velmi podobný designu Galaxy S9 s Infinity Display a velmi tenkými rámečky. O oddělení fotoaparátů se zatím nic neví, ale mohl by být vybaven stejnými snímači jako Galaxy S9 nebo Galaxy S8.


Kdy bude Galaxy S9 Mini uveden na trh

Tweet čínského uživatele potvrdil, že se Samsung Galaxy S9 Mini testuje v Číně. Pokud je tato zpráva pravdivá, znamenalo by to, že již během několika příštích týdnů nebo měsíců by měl být smartphone uveden na trh. V tuto chvíli není možné předpovídat cenu, ale pokud se potvrdí údaje z datového listu, pravděpodobně nebude nižší než 500 eur.