Xiaomi Mi 10S oficiálně: vlastnosti a cena


Nový smartphone střední třídy Xiaomi Mi 10s je oficiální: čínská společnost 10. března odhaluje jeho vlastnosti a zaváděcí cenu

Oficiálně bude představen teprve za několik dní, ale Xiaomi Mi 10S už teď dělá vlny díky dvěma klíčovým údajům: technickým specifikacím a ceně. Jak už název napovídá, nový telefon čínského výrobce zaplní další místo v rozsáhlé rodině Mi 10, která je již nyní plná možností v širokém cenovém rozpětí. Řada Mi 10i začíná na spodní hranici cenového rozpětí, následuje řada Mi 10T ve střední třídě a vlajkové modely v hlavní řadě, které se vyznačují bohatšími technickými vlastnostmi a vyšší cenou než jejich menší bratři. Bude tento nový model vyčnívat z davu? O triky v jeho rukávu není nouze.

Xiaomi Mi 10S, technické specifikace

O novém smartphonu řady Mi 10 je v tuto chvíli k dispozici jen velmi málo informací, ale jak je vidět na první pohled, jsou velmi šťavnaté. Společnost Xiaomi již potvrdila použití procesoru Qualcomm Snapdragon 870, stejného, který byl nedávno použit v základním modelu řady Redmi K40.

K tomu můžeme dodat to, co lze odvodit ze zpráv o certifikaci TENAA a 3C, a to 6,67palcový displej a výkon svěřený baterii s kapacitou 4680 mAh a 33W nabíjením. Na kvalitu je zaměřen i audiosystém: pokud se potvrdí, bude pod ním podepsána jedna z předních značek v oboru, konkrétně Harman Kardon.

Nejvíce však fanoušky značky osloví fotoaparát. Jak společnost sama upřesnila na Weibo, Xiaomi Mi 10S bude vybaven čtveřicí fotoaparátů s primárním snímačem 108 MP, což dokonale odpovídá mnoha špičkovým zařízením, která jsou v současné době na trhu.


Xiaomi Mi 10S, datum vydání a cena

Nadchází čas pro nový smartphone čínské společnosti. Oficiální premiéra Xiaomi Mi 10S na domácím trhu je naplánována na 10. března. Uvedení na trh potvrdil sám výrobce prostřednictvím příspěvku, který zveřejnil na svém oficiálním profilu na mikroblogovací stránce Weibo.

Známý tipér Digital Chart Station zase poskytl informace o tom, jaká by mohla být cena. Podle odhalujícího tweetu by se cena mohla pohybovat kolem 3500 jüanů, tedy asi 450 eur, podobně jako cena modelu Mi 10T při jeho premiéře. Zbývá otázka: bude po Číně uveden i na zahraniční trhy? Musíme si počkat a uvidíme.