Co je soubor PAGES?

Soubor s příponou PAGES je soubor dokumentu dokumentu vytvořený programem textového procesoru Apple Pages. Může to být jednoduchý textový dokument nebo složitější a může obsahovat několik stránek s obrázky, tabulkami, grafy atd.

Soubory PAGES jsou ve skutečnosti pouze soubory ZIP, které obsahují nejen informace o dokumentu potřebné pro stránky, ale také soubor JPG a volitelný soubor PDF, který lze použít k náhledu dokumentu. Soubor JPG může zobrazit náhled první stránky pouze, zatímco PDF lze použít k zobrazení celého dokumentu.

Jak otevřít soubor PAGES

Textový procesor Apple, Stránky, se běžně používá k otevírání souborů PAGES a funguje pouze v počítačích MacOS. Stejná aplikace je k dispozici pro zařízení iOS.

Při otevírání spustitelných formátů souborů přijatých e-mailem nebo stažených z webů, které nejste obeznámeni, buďte velmi opatrní. Vždy se vyhýbejte otevírání spustitelných souborů ze zdrojů, které neznám. Naštěstí soubory PAGES obvykle nejsou problémem.

Jedním z rychlých způsobů zobrazení souborů PAGES ve Windows nebo jiném operačním systému je však jejich nahrání na Disk Google. Podívejte se, jak převést soubor PAGES níže, pokud potřebujete otevřít dokument v jiném programu nebo pokud nemáte nainstalované stránky.

Další metodou je extrakce náhledových dokumentů ze souborů PAGES, což lze provést pomocí libovolného nástroje pro extrakci souborů, který podporuje formát ZIP (což je většina z nich). Naše oblíbené jsou 7-Zip a PeaZip.

Pokud stahujete soubor PAGES online nebo prostřednictvím přílohy e-mailu, před uložením změňte Uložit jako typ možnost na Všechny soubory a pak dal jméno . Zip na konci. Pokud to uděláte, soubor se zobrazí jako soubor ZIP, takže na něj můžete poklepat, aniž byste potřebovali nástroj pro rozbalení souboru jiného výrobce.

Po extrahování souborů z archivu přejděte do složky QuickLook a otevřete Thumbnail.jpg pro zobrazení náhledu první stránky dokumentu. Pokud existuje Preview.pdf i tam si můžete prohlédnout celý dokument PAGES.

V souboru PAGES není vždy vestavěný soubor PDF, protože tvůrce se musí rozhodnout vytvořit soubor PAGES způsobem, který podporuje přidání tohoto PDF (říká se tomu jeho vytvoření s „dalšími informacemi o náhledu“).

Jak převést soubor PAGES

Svůj soubor PAGES můžete převést online pomocí Zamzaru. Nahrajte soubor tam a budete mít možnost převést soubor PAGES na PDF, DOC, DOCX, EPUB, PAGES09 nebo TXT.

Stránky mohou také převést soubor PAGES na formáty Word, PDF, prostý text, RTF, EPUB, PAGES09 a ZIP.

Více informací o souborech PAGES

Když se soubor PAGES uloží na iCloud prostřednictvím programu Pages, přípona souboru se změní na .PAGES-TEF. Oficiálně se nazývají soubory dokumentu Dokumenty iCloud.

Další podobnou příponou souboru je PAGES.ZIP, ale patří k verzím stránek vydaných v letech 2005 až 2007, kterými jsou verze 1.0, 2.0 a 3.0.

Soubory PAGES09 jsou vytvářeny verzemi stránek 4.0, 4.1, 4.2 a 4.3, které byly vydány v letech 2009 až 2012.

Stále nemůžete otevřít soubor?

První věcí, kterou byste měli udělat, pokud nemůžete otevřít soubor PAGES, je vzít na vědomí operační systém, který používáte. Pokud používáte Windows, pravděpodobně nemáte nainstalovaný program, který by mohl otevřít soubor PAGES, takže poklepáním na něj se pravděpodobně nedostanete daleko.

Pamatujte také, že i když máte v úmyslu otevřít soubor jako soubor ZIP, musíte buď přejmenovat část .PAGES názvu souboru na .ZIP, nebo otevřít soubor PAGES přímo pomocí nástroje, jako je 7-Zip.

Je třeba vzít v úvahu něco jiného, ​​že některé přípony souborů vypadají strašně podobně, ale to nutně neznamená, že formáty jsou stejné nebo že je lze otevřít pomocí stejných softwarových programů. Například i když jsou jejich přípony souborů téměř identické, soubory PAGES vůbec nesouvisejí se soubory PAGE (bez „S“), což jsou soubory webové stránky HybridJava.

Systém Windows používá soubor s názvem pagefile.sys jako pomoc s RAM, ale také nemá nic společného se soubory PAGES.