Domů : Přípony souborů : Format .cdr

.cdr soubor

Typ souboru 1:CorelDRAW Image File

Vývojář Corel
Kategorie Vector Image Files
Formát Binary

Co je to soubor CDR?

Soubor CDR je výkres (nebo vektorový obrázek) vytvořený pomocí aplikace CorelDRAW, vektorové ilustrace a program rozvržení stránky. Obsahuje dokument, který obsahuje text, řádky, tvary, obrázky, barvy a efekty. Soubory CDR se používají k vytváření různých typů dokumentů, jako jsou dopisy, brožury, tabloidy, obálky, pohlednice, webové stránky a webové bannery.

Více informací

 

Soubor CDR otevřený v aplikaci CorelDRAW X8

Soubor CDR je hlavním typem souboru vytvořeným programem CorelDRAW. Když uložíte dokument ve formátu CDR, aplikace CorelDRAW vytvoří soubor CDR k uložení obsahu dokumentů. Soubor CDR můžete uložit výběrem Soubor → Uložit.

Pokud narazíte na soubor CDR v počítači, je to pravděpodobně výkres vytvořený programem CorelDRAW. Vzhledem k tomu, že soubory CDR jsou uloženy v proprietárním formátu, který používá software Corel, mnoho programů pro úpravu obrázků nepodporuje formát. Soubor CDR v aplikaci CorelDRAW však můžete exportovat do dalších populárních formátů, jako je .PDF , .JPG , .PNG , .BMP a .AI .

CDR můžete uložit soubor jako šablonu, pokud chcete znovu použít rozvržení dokumentu. Pro vytvoření šablony vyberte Soubor → Uložit jako šablonu .... CorelDRAW uloží šablonu jako soubor .CDT .

CorelDRAW je součástí sady CorelDRAW Graphics Suite spolu s následujícími aplikacemi:

Programy, které otevírají CDR soubory
Windows
Adobe Illustrator
Corel PaintShop Pro
Inkscape
ACD Systems Canvas
CorelDRAW
Microsoft Word
Corel WordPerfect
ideaMK CDR Viewer
Adobe FreeHand
Linux
Inkscape
sK1
Macintosh
Adobe Illustrator
Inkscape
Bluetail CDRViewer
Adobe FreeHand

Typ souboru 2:Macintosh DVD/CD Master

Vývojář N/A
Kategorie Soubory diskových obrazů
Formát Binary

.CDR druhá možnost

Obraz disku vytvořený v počítači Macintosh pomocí vestavěného programu Disk Utility; může obsahovat více složek a souborů v obrazovém souboru jednoho disku, který lze vypálit na disk CD; podobně jako soubor .ISO vytvořený v počítači se systémem Windows.

Více informací

Chcete-li vytvořit soubor ".cdr" s aplikací Apple Disk Utility, nejprve vyberte možnost "Převést" a poté otevřete existující soubor obrazu disku. V nabídce Formát obrazu vyberte možnost „DVD / CD master“ a klikněte na tlačítko Uložit.

POZNÁMKA: Pokud se soubor „.cdr“ neotevře v počítači se systémem Windows, může být možné otevřít soubor změnou přípony souboru z ".cdr" na ".iso".

Programy, které otevírají CDR soubory
Linux
Catacombae HFSExplorer
Macintosh
Apple Disk Utility
Apple DiskImageMounter

Typ souboru 3:Raw Audio CD Data

Vývojář N/A
Kategorie Zvukové soubory
Formát Binary

.CDR třetí možnost

Zvuková stopa CD extrahovaná nebo „ripovaná“ ze zvukového disku CD na pevný disk počítače; podobný souboru .AIF nebo .WAV , ale neobsahuje stejné informace o záhlaví; rozpoznány různými audio programy.

Programy, které otevírají CDR soubory
Windows
FMJ-Software Awave Studio
Lightning UK ImgBurn
HH Software Virtual CD
Macintosh
Roxio Toast

Typ souboru 4:Crash Data Retrieval Data File

Vývojář Bosch
Kategorie Datové soubory
Formát N/A

.CDR čtvrtá možnost

Obsahuje informace o záznamu událostí (EDR) z automobilů s nainstalovaným zařízením CDR (Crash Data Retrieval); zaznamenává události generované ze senzorů uvnitř vozu.

Programy, které otevírají CDR soubory
Windows
Bosch Crash Data Retrieval System Software

O CDR souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .cdr a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Crash Data Retrieval Data File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Zdravím vás! Příští týden začínám kurz digitální malby a můj profesor nám řekl, že budeme používat Corel. Dříve jsem pracovala pouze s Adobe Suite, takže jsem z toho byla trochu nervózní. Děkuji vám za vysvětlení přípony souboru .cdr. Hodně mi to pomohlo pochopit, co tento typ souboru může obsahovat a jaký typ produktů mohu vytvořit. Předpokládám tedy, že fungují podobně jako soubory .ai nebo .PSD. Po přečtení tohoto článku jsem nadšená, že mohu začít s kurzem, protože mohu používat Corel ke kreslení a později importovat své výtvory do Illustratoru, abych se zdokonalila v práci s linkami. Moc děkuji za krásný příspěvek! Jsem si jistá, že bude velmi užitečný pro další studenty, jako jsem já.