Soubor SEARCH-MS (co to je a jak otevřít jeden)

Soubor s příponou SEARCH-MS je datový soubor indexového vyhledávání systému Windows Vista, který umožňuje provádět vyhledávání souborů prostřednictvím operačního systému Windows.

Hledání provedená v systému Windows Vista fungují, protože modul Windows Vista Search Index Data sleduje změny provedené v souborech a ukládá tyto změny do souboru SEARCH-MS, který se pak používá k rychlému vyhledání těchto souborů v počítači.

Soubory SEARCH-MS jsou založeny na formátu souboru XML, což znamená, že se jedná o textové soubory, které obsahují pouze textové položky.

Soubory SEARCH-MS se liší od souborů MS, což jsou soubory skriptů Maxwell nebo 3ds Max. Také nesouvisí se soubory, které končí XRM-MS.

Jak otevřít soubor SEARCH-MS

Nástroj, který ve skutečnosti používá soubory SEARCH-MS, je součástí systému Windows Vista, takže není nutné nic stahovat, aby soubor fungoval. Neexistuje žádný důvod k ručnímu otevření souboru SEARCH-MS za účelem „spuštění“ nebo „spuštění“ souboru, jako byste to udělali u jiných typů souborů (jako jsou soubory aplikací EXE nebo zvukové soubory MP3).

Soubory SEARCH-MS jsou uloženy v systému Windows Vista ve složce C: Users <username> Searches . V něm jsou různé soubory, které všechny mají příponu .SEARCH-MS; s názvem Všude, Indexovaná umístění, Poslední dokumenty, Poslední e-mail, Nedávná hudba, Poslední obrázky a videa, Nedávno změněno a Sdíleno mnou.

Otevřením některého z těchto souborů SEARCH-MS zahájíte vyhledávání souborů pomocí těchto specifických nastavení. Například otevření souboru Poslední dokumenty.search-ms zobrazí vaše naposledy použité dokumenty.

Microsoft má několik příkladů obsahu různých souborů SEARCH-MS. Jelikož se jedná o čistě textové soubory, můžete k jejich otevření použít libovolný textový editor, například Poznámkový blok ve Windows.

Chcete-li otevřít soubor SEARCH-MS v textovém editoru, nemůžete na soubor pouze dvakrát kliknout (nebo poklepat) a očekávat, že se v daném programu otevře. Místo toho musíte nejprve otevřít textový editor a poté pomocí možnosti Otevřít vyhledat soubor SEARCH-MS, který chcete číst.

Pokud potřebujete místo toho otevřít soubor .MS, je to buď ve formátu Maxwell Script, nebo ve formátu 3ds Max Script, zkuste Maxwell nebo 3ds Max. Tyto soubory MS se mohou otevřít také v textovém editoru.

Jak převést soubor SEARCH-MS

Změnou typu souboru souboru SEARCH-MS přestane tato konkrétní vyhledávací funkce fungovat. Neměl by být žádný důvod měnit příponu souboru nebo provádět převod souboru SEARCH-MS, aby fungoval ve Windows.

Jediným scénářem, kde můžete chtít převést soubor SEARCH-MS, je, pokud chcete mít kopii obsahu souboru v jiném formátu.

Můžete například otevřít soubor SEARCH-MS v programu Poznámkový blok ++ a poté uložit otevřený soubor jako soubor TXT, pokud si chcete snadno přečíst obsah v textovém editoru. Vyhrazené převaděče souborů pak mohou být schopny převést tento soubor TXT do jiných formátů, jako je PDF, CSV, XML nebo různých formátů obrazových souborů.

Více informací o souborech SEARCH-MS

Soubory SEARCH-MS vypadají jako složky a každý z nich je v Průzkumníkovi Windows označen jako typ souboru. Stále se však jedná o soubory jako každý jiný, jak vidíte v příkladech společnosti Microsoft, na které odkazujeme výše.

Indexování lze v systému Windows Vista vypnout zastavením služby „Windows Search“. To lze provést pomocí zástupce služeb v nástrojích pro správu.

Potřebujete převést soubor .MS? Ty je s největší pravděpodobností možné převést výše uvedeným programem Maxwell nebo 3ds Max.

Nezapomeňte, že soubory, které končí příponou .MS, nejsou stejné jako soubory, jejichž přípona je .SEARCH-MS. Znovu se podívejte na výše uvedené oddíly, které hovoří o souborech MS, pokud jde o druh souboru, který potřebujete otevřít.