Soubor R00 (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou R00 je soubor komprimovaného archivu WinRAR Split. Tento typ souboru je obvykle doprovázen soubory, které mají příponu .R01, .R02, .R03 atd.

Tyto rozdělené archivní soubory jsou často vytvářeny pro pohodlí, takže si můžete stáhnout velký soubor přes internet, aniž byste museli získat celou věc najednou - stačí stáhnout každou část zvlášť.

Takto rozdělené soubory jsou také užitečné pro ukládání velkého archivu na něco jako disk. Pokud paměťové zařízení pojme pouze 700 MB, ale váš archiv má pětkrát větší velikost, můžete jej rozdělit na pět částí a každou z nich uložit na samostatný disk.


Jak otevřít soubor R00

Soubory R00 můžete otevřít pomocí téměř jakéhokoli programu, který podporuje soubory RAR, včetně bezplatného nástroje PeaZip, a několika dalších bezplatných programů pro zip / rozbalení.

Je však pravděpodobné, že pokud nějaký máte, máte také R01, R02, R03 ... atd. Chcete-li otevřít více souborů .RXX, musíte projít jiným procesem, než když je jen jeden.

Chcete-li otevřít více svazků archivu najednou, musíte se nejprve ujistit, že všechny různé části - soubory, které mají příponu .R00, .R01 atd., Jsou ve stejné složce. Chybějící ani jeden rozbije archiv a pravděpodobně ani nedovolí, abyste je spojili do jednoho souboru.

Poté stačí rozbalit soubor .R00. Program by měl automaticky detekovat soubory ostatních částí a spojit je dohromady a poté extrahovat obsah.

Jak převést soubor R00

Soubory R00 jsou pouze dílčími soubory, takže by bylo zdlouhavé pokusit se převést každý soubor .RXX do jiného formátu archivu. Každá část je stejně taková: součást většího archivu, takže by nebylo příliš výhodné mít částečně převedený soubor.

Jakmile jsou však různé části zkombinovány a obsah extrahován, můžete pomocí bezplatného převaděče souborů převést extrahované soubory do jiného formátu. Například i když nemůžete převést jeden soubor .R00 na ISO, AVI atd., Můžete extrahovat soubory ISO nebo jiné soubory z archivu .RXX, jakmile se připojíte k jednotlivým dílům, a poté použít bezplatný soubor převaděč pro převod těchto extrahovaných souborů do nového formátu.

Soubory ISO můžete převádět pomocí programu z tohoto seznamu převaděčů pro občasně používané formáty. Soubory AVI jsou video soubory, které lze převést do jiných video formátů pomocí bezplatného převaděče videa.


Stále to nemůžete otevřít?

Pokud se váš soubor neotevírá, jak je popsáno výše, je možné, že zaměňujete soubor ROM za soubor R00. První z nich je soubor pouze pro čtení z paměti, který by se měl otevřít v programu jako Basilisk II nebo Mini vMac.

Nebo možná máte soubor ROL, což je nástrojový soubor používaný programy jako Ad Lib Visual Composer a Audio Overload.