Soubor HPGL (co to je a jak jeden otevřít)

Soubor s příponou HPGL je soubor HP Graphics Language, který odesílá pokyny k tisku do tiskáren plotru.

Na rozdíl od jiných tiskáren, které používají k vytváření obrázků, symbolů, textu atd. Tečky, tiskárna plotru využívá informace ze souboru HPGL k kreslení čar na papír.

Jak otevřít soubor HPGL

Chcete-li vidět obrázek, který by byl vytvořen na plotru, můžete zdarma otevřít soubory HPGL pomocí XnView nebo HPGL Viewer.

Soubory HPGL můžete také číst pomocí Corel's PaintShop Pro, ABViewer, CADintosh nebo ArtSoft Mach. Vzhledem k tomu, jak běžné jsou tyto soubory pro plotry, je ve většině podobných nástrojů pravděpodobně podporován formát HPGL.

Jelikož jsou to pouze textové soubory, můžete je také otevřít pomocí textového editoru. Notepad ++ a Windows Notepad jsou dvě bezplatné možnosti, ale existují i ​​jiné. Otevření HPGL tímto způsobem vám umožní změnit a zobrazit pokyny, které tvoří soubor, ale nepřekládá příkazy na obrázek ... uvidíte pouze písmena a čísla, která tvoří soubor.

Pokud máte nainstalovaný program, který se pokouší otevřít HPGL, na který kliknete, ale není to ten, který chcete, budete muset změnit cílovou aplikaci.

Jak převést soubor HPGL

HPGL2 to DXF je jeden bezplatný program pro Windows, který dokáže převést HPGL na DXF, formát obrázku AutoCAD. Pokud tento nástroj nefunguje, můžete udělat totéž s demo verzí HP2DXF.

Velmi podobný těmto dvěma programům je ViewCompanion. Je zdarma po dobu 30 dnů a podporuje také převod HPGL na DWF, TIF a některé další formáty.

Uvedený program HPGL Viewer může také uložit soubor do formátu JPG, PNG, GIF nebo TIF.

hp2xx je bezplatný nástroj pro převod souborů HPGL do grafických formátů v systému Linux.

Soubor HPGL můžete převést do formátu PDF a dalších podobných formátů pomocí CoolUtils.com, bezplatného převaděče souborů, který běží ve vašem prohlížeči, což znamená, že si nemusíte převaděč stahovat, abyste jej mohli používat.

Další informace o souborech HPGL

Soubory HPGL popisují obrázek na plotterové tiskárně pomocí písmenných čísel a čísel. Zde je příklad příkladu, který popisuje, jak má tiskárna nakreslit oblouk:

AA100,100,50;

AA znamená Arc Absolute, což znamená, že tyto postavy vytvoří oblouk. Střed oblouku je popsán jako 100, 100 a počáteční úhel je definován jako 50 stupňů. Když bude soubor HPGL odeslán na plotter, řekne tiskárně, jak nakreslit tvar pomocí pouze těchto písmen a čísel.

Existují další příkazy, jako je kreslení štítku, definování tloušťky čáry a nastavení šířky a výšky znaků. Další najdete v této referenční příručce HP-GL.

Pokyny pro šířku čáry neexistují s původním jazykem HP-GL, ale platí pro HP-GL / 2, druhou verzi jazyka tiskárny.

Stále nemůžete soubor otevřít?

Pokud se váš soubor v tomto okamžiku neotevře, po vyzkoušení výše uvedených návrhů existuje velká šance, že nesprávně přečtete příponu souboru. Některé přípony souborů vypadají opravdu podobně, ale ve skutečnosti jsou ve zcela jiném formátu, což znamená, že k jejich otevření budete potřebovat jiný program.

LGP je jedním z příkladů. I když sdílí tři ze čtyř písmen přípon souborů v HPGL, jsou to skutečně soubory Final Fantasy Media Archive používané ve hrách Final Fantasy.

Soubory HPI jsou podobné, ale k jejich zobrazení je nutný prohlížeč obrázků, protože se jedná o soubory obrázků Hemera Photo Objects.