Jak to opravit, když kontrola pravopisu nefunguje v aplikaci Word

Microsoft Word je výkonný textový procesor používaný v kancelářích a domácnostech všude. Jednou z jeho nejdůležitějších funkcí je nástroj pro kontrolu pravopisu a gramatiky, který šetří mnoho dokumentů před trapnými chybami. I když tato funkce většinu času funguje dobře, někdy se může zdát, že přestane fungovat. Některé jednoduché kroky pro řešení potíží pravděpodobně rychle zprovozní nástroj Word pro kontrolu pravopisu a gramatiky.

Tyto kroky pro řešení potíží platí pro Word pro Microsoft 365, Word 2019, Word 2016, Word 2013, Word 2010 a Word pro Mac.

Fernando Hernandez / Unsplash


Příčiny kontroly pravopisu aplikace Word nefungují

Existuje několik důvodů, proč nástroj pro kontrolu pravopisu a gramatiky Word nemusí fungovat. Je možné, že bylo změněno jednoduché nastavení nebo je vypnuto jazykové nastavení. Na dokument nebo nástroj na kontrolu pravopisu mohly být umístěny výjimky nebo mohla mít problém šablona Word.

Ať už je důvod jakýkoli, některé snadné opravy pravděpodobně budou mít Word zpět k tomu, aby brzy poukázal na chyby ve vašich dokumentech.

Kontrola pravopisu a gramatiky může vrátit chybovou zprávu o výchozím jazyce nebo říct „Kontrola pravopisu a gramatiky je dokončena“, aniž by nahlásila chyby. Možná neobdržíte žádnou zprávu, ale můžete si všimnout, že nástroj nefunguje.

Přidat gramaticky do aplikace Word: Zjistěte, jak nyní

Jak opravit kontrolu pravopisu Word nefunguje

Postupujte podle těchto kroků pro řešení potíží v uvedeném pořadí, od nejjednoduššího řešení po nejvíce zapojená opatření.

 1. Zkontrolujte, zda je povoleno nastavení Kontrola pravopisu při psaní. Toto je nejpravděpodobnější viník a nejjednodušší řešení. Pokud jste neaktivovali automatickou kontrolu pravopisu, nástroj nebude fungovat tak, jak očekáváte. Vyberte také Při psaní označte gramatické chyby a Kontrola gramatiky s pravopisu zaškrtněte políčka.

  Na počítači Mac vyberte Slovo > Předvolby > Pravopis a gramatika A vyberte položku Kontrola pravopisu při psaní a Kontrola gramatiky při psaní zaškrtněte políčka.

 2. Zkontrolujte jazyk korektury Wordu. Word může být nastaven na nesprávný jazyk kontroly pravopisu, což může způsobit chyby. Ujistěte se, že Word kontroluje korektury ve správném jazyce a zkontrolujte, zda se tím problém vyřeší.

 3. Zkontrolujte výjimky kontroly pravopisu. Nastavení pro Skrýt chyby kontroly pravopisu, nebo jiné výjimky, mohou být v dokumentu povoleny. Nástroj pro kontrolu pravopisu nemusí fungovat podle očekávání, pokud byly vytvořeny výjimky pro kontrolu pravopisu nebo gramatiky.

 4. Otevřete Word v nouzovém režimu. Doplněk aplikace Word může zasahovat do nástroje kontroly pravopisu a gramatiky, což způsobí, že bude fungovat sporadicky nebo vůbec. Pokud spustíte Word v nouzovém režimu, doplňky nejsou povoleny. Podívejte se, zda funguje nástroj pro kontrolu pravopisu a gramatiky. Pokud ano, přejděte ke kroku 5.

 5. Zakázat doplňky jeden po druhém. Pokud nástroj pro kontrolu pravopisu a gramatiky fungoval v nouzovém režimu, může být problémem doplněk. Zakažte doplňky jeden po druhém, abyste izolovali ty, které způsobují problém. Když najdete viníka, trvale ho deaktivujte.

 6. Přejmenujte výchozí šablonu. Pokud problém stále není vyřešen, může být něco v nepořádku s globální šablonou Wordu, která se nazývá normal.dotm. Přejmenování šablony by problém mohlo vyřešit. Word vygeneruje nový výchozí dokument bez jakýchkoli úprav.

  Když přejmenujete šablonu normal.dotm, ztratíte vlastní výchozí nastavení, které jste vytvořili, včetně stylů, panelů nástrojů, položek automatického textu a maker.

 7. Opravit slovo. Pokud veškeré vaše úsilí problém s kontrolou pravopisu nevyřešilo, opravte Word pomocí integrovaného nástroje Office Repair. To opraví celou sadu Office, i když existuje pouze jedna aplikace, kterou chcete opravit.

  Tento nástroj je k dispozici pouze pro Windows verze Office.

 8. Obraťte se na web nápovědy a výuky k Microsoft Wordu. Pokud stále nemůžete problém vyřešit, když nefunguje nástroj Word pro kontrolu pravopisu a gramatiky, navštivte stránku nápovědy k Microsoft Wordu. Díky prohledávatelné znalostní databázi, komunitním fórům a kontaktním informacím najdete další nápovědu.