Jak opravit chybu Libcurl.dll, která nebyla nalezena nebo chybí

Chyby Libcurl.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru libcurl DLL.

V některých případech mohou chyby libcurl.dll znamenat problém s registrem, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby libcurl.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších:

Libcurl.dll nebyl nalezen
Start této aplikace se nezdařil, protože nebyl nalezen libcurl.dll. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace.
Nelze najít [PATH] libcurl.dll
Soubor libcurl.dll chybí.
Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: libcurl.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION].

Chybové zprávy Libcurl.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Kontext chyby libcurl.dll je důležitá informace, která vám pomůže při řešení problému.

Chybová zpráva libcurl.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor využívat v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Některé populární programy, o kterých je známo, že používají soubor libcurl.dll, a mohly by proto být součástí chyby souboru DLL, zahrnují Microsoft Office, Notepad ++, OpenOffice, VMware Workstation a Adobe Photoshop.


Jak opravit chyby Libcurl.dll

Nestahujte libcurl.dll z webové stránky "DLL download". Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii libcurl.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě libcurl.dll.

 1. Obnovte libcurl.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou "chybějícího" souboru libcurl.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali libcurl.dll, ale již jste koš vyprázdnili, můžete obnovit libcurl.dll pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie libcurl.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.

 2. Spusťte antivirovou / malwarovou kontrolu celého vašeho systému. Některé chyby libcurl.dll mohou souviset s virem nebo jinou malwareovou infekcí v počítači, která poškodila soubor DLL. Chyba libcurl.dll, kterou vidíte, může dokonce souviset s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba libcurl.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, mohl by problém vyřešit nástroj Obnovení systému.

 4. Přeinstalujte program, který používá soubor libcurl.dll. Pokud dojde k chybě DLL libcurl.dll při použití konkrétního programu, měla by soubor nahradit přeinstalování programu.

  Snažte se tento krok dokončit. Pravděpodobným řešením této chyby DLL je přeinstalování programu, který poskytuje soubor libcurl.dll, pokud je to možné.

  Před opětovnou instalací budete možná muset program zcela odebrat pomocí bezplatného nástroje pro odinstalaci, protože některé základní integrované odinstalační programy neodstraní každý zbytek instalačních souborů programu. Pokud některé z těchto souborů zůstanou, mohly by později způsobit stejné nebo jiné chyby DLL.

 5. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s libcurl.dll. Pokud se vám například při přehrávání 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor libcurl.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

  Soubor libcurl.dll může nebo nemusí souviset s grafickými kartami; to byl jen příklad. Klíčem je zde věnovat velkou pozornost kontextu chyby a podle toho odstraňovat problémy.

 6. Vraťte ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi, pokud chyby libcurl.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení.

 7. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači. Soubor libcurl.dll lze zahrnout do jedné z těchto aktualizací.

 8. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby libcurl.dll při jejich selhání.

  Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.

 9. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené rady pro řešení potíží se samostatnými soubory libcurl.dll nejsou úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

 10. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s libcurl.dll v registru. Bezplatný program pro vyčištění registru vám může pomoci odebráním neplatných položek registru libcurl.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

  Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Tuto možnost jsme zahrnuli jako pokus o „poslední možnost“ před dalším destruktivním krokem.

 11. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků chybu libcurl.dll neopraví, měl by to být váš další postup.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby libcurl.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto.

 12. Odstraňte problém s hardwarem, pokud chyby libcurl.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.