Jak opravit chybu Initpki.dll, která nebyla nalezena nebo chybí

Chyby Initpki.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru DLL initpki.

V některých případech mohou chyby initpki.dll znamenat problém s registrem, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Chybová zpráva initpki.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor využívat v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Chyby Initpki.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby initpki.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak byste mohli vidět chyby initpki.dll:

 • Initpki.dll nebyl nalezen
 • Start této aplikace se nezdařil, protože initpki.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace.
 • Nelze najít [PATH] initpki.dll
 • Soubor initpki.dll chybí.
 • Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: initpki.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION].

Chybové zprávy Initpki.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Kontext chyby initpki.dll je důležitá informace, která vám pomůže při řešení problému.

Jak opravit chyby Initpki.dll

Nestahujte soubor initpki.dll z webu pro stahování DLL. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii initpki.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě initpki.dll.

 1. Obnovte soubor initpki.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru initpki.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali soubor initpki.dll, ale koš jste již vyprázdnili, můžete program initpki.dll obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie souboru initpki.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, správně fungoval.

 2. Spusťte antivirovou / malware kontrolu celého systému. Některé chyby initpki.dll mohou souviset s virem nebo jinou malwareovou infekcí v počítači, která poškodila soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba initpki.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba initpki.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, mohl by problém vyřešit nástroj Obnovení systému.

 4. Přeinstalujte program, který používá soubor initpki.dll. Pokud se při použití konkrétního programu vyskytne chyba DLL initpki.dll, měla by soubor nahradit přeinstalování programu.

  Snažte se tento krok dokončit. Pravděpodobným řešením této chyby DLL je přeinstalování programu, který poskytuje soubor initpki.dll, pokud je to možné.

 5. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s initpki.dll. Pokud se vám například při přehrávání 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor initpki.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

  Soubor initpki.dll může nebo nemusí souviset s grafickými kartami - to byl jen příklad. Klíčem je zde věnovat velkou pozornost kontextu chyby a podle toho odstraňovat problémy.

 6. Vraťte ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi, pokud chyby initpki.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení.

 7. Spuštěním příkazu sfc / scannow System File Checker nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru initpki.dll. Protože tento soubor DLL poskytuje společnost Microsoft, alespoň v některých verzích systému Windows by jej měl nástroj Kontrola systémových souborů obnovit.

 8. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači. Soubor initpki.dll lze zahrnout do jedné z těchto aktualizací.

 9. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsem nechal na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby initpki.dll při jejich selhání.

  Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.

 10. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené jednotlivé pokyny pro řešení potíží se souborem initpki.dll nejsou úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

 11. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s initpki.dll v registru. Bezplatný program pro vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru initpki.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

  Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Tuto možnost jsme zahrnuli jako pokus o „poslední možnost“ před dalším destruktivním krokem.

 12. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu initpki.dll, měl by to být váš další postup.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby initpki.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto.

 13. Odstraňte problém s hardwarem, pokud chyby initpki.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.