Facebook Messenger, nyní můžete sledovat videa s přáteli


Videa nyní můžete sledovat s přáteli v rámci videohovorů ve Facebook Messengeru nebo v místnosti

Jmenuje se to Společné sledování a je to nová funkce Facebook Messengeru, na kterou všichni čekali: společné sledování videa s přítelem v Messengeru a jeho společné komentování.

Pro spuštění této nové služby si Facebook přizval fitness trenérku Melissu Alcantaru, aby vytvořila sérii videotréninků, které můžete sledovat (a provádět) se svými přáteli. To jasně ukazuje, že Facebook Watch Together má značný potenciál, který může nabídnout tvůrcům i běžným uživatelům. Služba Watch Together také přímo konkuruje službě Watch Parties na Twitchi, která umožňuje uživatelům sledovat obsah Amazon Prime Video společně. Sledování online videí s přáteli se tak pro uživatele stává nezbytnou službou, aniž by riskovali, že budou hledat jinde.

Společné sledování, jak to funguje

Pomocí služby Společné sledování můžete sledovat videa společně s přáteli, se kterými vedete videochat v aplikaci Facebook Messenger, nebo v rámci místnosti. V prvním případě je maximální počet účastníků 8, ve druhém dokonce 50.

Pro spuštění funkce stačí vstoupit do aplikace Messenger a zahájit běžný videohovor s kontakty, se kterými chceme sledovat video, poté přejet prstem nahoru a vybrat z nabídky "Sledovat společně". Poté můžete přejet prstem nahoru a v nabídce zvolit možnost "Sledovat společně", která vám nabídne obsah ke sledování, ale můžete také procházet kategorie a najít videa, která chcete sledovat společně.

Můžete si také vybrat video z těch, která jste již sledovali (což zvýší míru virality velkého množství obsahu), nebo si pustit jedno z videí, které jste sami nahráli na Facebook.


Společné sledování pro tvůrce

Ti, kteří se živí tvorbou videoobsahu pro sociální sítě, budou moci využít funkci Společné sledování mnoha způsoby. Umělci, hudebníci, DJové a dokonce i instruktoři v posilovně (jak dokazuje výběr Melissy Alcantary jako svědka) mohou v reálném čase komunikovat se svými fanoušky.

Fanoušci sami mohou vytvořit komunitu tím, že se sejdou na webu Watch Together, aby se podívali na nejnovější video svého oblíbeného tvůrce a společně ho okomentovali. Nebo pozvěte ke sledování ty, kteří tvůrce ještě neznají, a rozšiřte tak fanouškovskou základnu.