Instagram z plochy: nyní můžete publikovat


Sociální platforma zavádí pro své uživatele řadu nových funkcí, ale tou nejočekávanější byla jistě možnost publikovat příspěvky přímo z plochy, bez nutnosti procházet chytrým telefonem

Skupina Facebook pokračuje ve vývoji aplikace Instagram, která patří mezi její nejvýnosnější aplikace, a to i proto, že má nejnižší průměrný věk uživatelů. V těchto dnech, přesněji od 19. do 21. října, bylo zveřejněno několik nových funkcí, díky nimž bude aplikace více spolupracovat s tvůrci, bude užitečnější pro neziskové organizace a pohodlnější pro všechny.

Oznameny byly tři nové funkce: "Spolupráce", "Podněty pro fundraisery" a možnost publikovat příspěvek přímo z plochy, a to pomocí počítače s Windows nebo Mac. Kromě toho, a to je drobná novinka, jsou pro válce k dispozici také nové zvukové efekty. Jedná se o poslední z dlouhé řady nových funkcí, které Instagram zavádí, aby udržel platformu aktuální a živou. V posledních několika týdnech Instagram představil řadu specifických funkcí pro duševní zdraví teenagerů, řadu zajímavých funkcí pro živé příspěvky (které se nyní budou křížit s "Kolaboracemi") a jakýsi varovný systém pro případy, kdy má platforma problémy (jako například nedávný všeobecný výpadek všech platforem skupiny Facebook).

Instagram z počítače a další nové funkce

Začněme největší novinkou: možností publikovat příspěvek na Instagramu přímo z počítače pomocí běžného internetového prohlížeče. Doposud mohli téměř všichni uživatelé využívat web Instagramu pouze k prohlížení příspěvků ostatních uživatelů, vkládání lajků nebo psaní komentářů.

Kromě velmi vzácných případů uživatelů s dalšími funkcemi ve fázi testování nebylo možné napsat příspěvek od začátku z fotografie nebo videa v počítači. To znamenalo, že pokud jste chtěli použít materiál vytvořený na počítači PC nebo Mac pro příspěvek, příběh nebo natáčení, museli jste jej odeslat do telefonu a poté publikovat.

Nyní je vše mnohem pohodlnější a plynulejší. Tato nová funkce bude pro všechny zpřístupněna od 21. října 2021.


Další nové funkce oznámené Instagramem

Co se však týče dalších nových funkcí, nejzajímavější je určitě "Spolupráce". Jak už název napovídá, jedná se o možnost vytvořit příspěvek nebo Reel společně s jiným uživatelem Instagramu.

V praxi je možné druhému uživateli poslat pozvánku ke spolupráci: pokud ji přijme, příspěvek zveřejní oba autoři. Pokud souhlasí, bude příspěvek zveřejněn oběma autory. To znamená, že se příspěvek nebo kotouč objeví na obou profilech a že se sečtou návštěvy a reakce na obou profilech. Spolupráce jsou pro mnoho uživatelů aktivní již od 19. října.

Nakonec si uživatelé budou moci díky "výzvám k fundraisingu" vybrat neziskovou organizaci a zahájit fundraising přímo příspěvkem na Instagramu. Tato funkce je aktivní ode dneška, 20. října 2021.