Android, nyní můžete zamíchat emoji: jak to funguje


Máte smartphone s Androidem? Brzy budete moci používat novou funkci Emoji Kitchen a kombinovat emotikony s klávesnicí Gboard: tady je návod

Uživatelé Androidu hlásí: přichází zajímavá nová funkce určená pro ty, kteří rádi používají emotikony během chatových konverzací. Již brzy bude možné popustit uzdu fantazii mícháním ikon, symbolů a smajlíků.

Bude to skutečná kuchyně kreativity, kde budou moci lidé míchat různé ingredience a vytvořit tak dokonalý recept na smajlíky. Není náhoda, že Google novou funkci pojmenoval Emoji Kitchen. Lidé zde budou moci kombinovat výrazy, barvy, předměty a obličeje a vytvářet malá umělecká díla, o která se podělí se svými kontakty. Už žádné "nemůžu najít ten správný emotikon, který by popsal tento okamžik". Tato funkce je prozatím dostupná pouze pro zařízení se systémem Android používající klávesnici Gboard. Zde se dozvíte, jak Emoji Kitchen funguje.

Míchání emoji: vše o nové funkci pro Android

Po schválení 117 nových emoji konsorciem Unicode se objevila nová funkce určená výhradně pro uživatele systému Android. Emoji Kitchen je funkce, která umožňuje přizpůsobit si symboly a učinit chatování ještě zábavnějším a výraznějším. Co zatím víme?

Především Google nenabízí úplnou volnost, ale vybral velkou skupinu emoji z těch nejpoužívanějších a lidmi nejoblíbenějších, které lze vzájemně kombinovat. Designéři vytvořili mash-upy založené na existujících symbolech, které však lze používat pouze na klávesnici Google s názvem Gboard.


Kdy se nová funkce objeví?

Funkce se již zavádí na několika chytrých telefonech se systémem Android a brzy bude k dispozici všem uživatelům. Chcete-li ji aktivovat, musíte dlouze klepnout na libovolný emoji. Otevře se panel, kde jej můžete přiřadit k dalším předem vybraným emoji.

Funkci lze použít v různých aplikacích pro zasílání zpráv, jako je Telegram, WhatsApp, Messenger, Snapchat, a také v Gmailu a dalších nástrojích.

Například kovbojský klobouk můžete umístit na hlavu obličeje, který posílá polibek, nebo na opici či na srdce. Na obličeje můžete nasadit brýle a různé doplňky. Je možné kombinovat i zdánlivě neslučitelné symboly, jako je kaktus a opice nebo robot a smutný obličej. Existuje mnoho možností a uživatelé se mohou bavit zkoušením různých asociací, než najdou tu správnou pro vyjádření konceptu.