Telegram, nyní můžete posílat samodestruktivní fotografie a videa


Nová verze aplikace Telegram, která je dostupná pro Android i iOS, umožňuje posílat časované obrázky a videa. Tady je návod, jak na to

Telegram právě spustil funkci, která ještě více zvýší bezpečnost jeho uživatelů. Aplikace pro rychlé zasílání zpráv, která se jako jedna z prvních zaměřuje na šifrování end-to-end, umožní uživatelům posílat samodestruktivní obrázky a videa.

Kromě již oblíbených tajných chatů, kde lze nastavit časovač zpráv (po jehož uplynutí se text automaticky smaže), se s nejnovější aktualizací budou moci účastníci Telegramu rozhodnout, zda budou do soukromých konverzací přeposílat fotografie a klipy s omezenou dobou trvání. A to není všechno. Verze 4.2, která byla uvedena v obchodě Android i na digitálním trhu společnosti Apple, obsahuje další vylepšení. Telegram totiž změnil editor fotografií, který umožňuje rychlejší úpravu a odesílání obrázků. Nová aktualizace také obsahuje funkci "Bio", která uživatelům umožňuje přidat do profilu další informace.

Jak posílat časované obrázky a videa

Telegram mění svůj skin, včetně samolepek, které se budou zobrazovat ve větším prostoru. Nejzajímavější novou funkcí je však autodestrukce videí a obrázků. Aplikace vám umožní nastavit časový limit pro multimediální obsah, po jehož uplynutí budou zprávy z chatu příjemce odstraněny. Před předáním fotografie nebo klipu do některé z konverzací stačí kliknout na ikonu časovače. Bezpečnostní systém Telegramu lze používat pouze v soukromých chatech, nikoli ve skupinových chatech.