Jak sledovat změny cen na Amazonu


Na Amazonu se během Černého pátku mohou ceny produktů, o které máme zájem, neustále měnit, proto vám poradíme, jak si nastavit upozornění

Známý e-shop Amazon je jednou z hlavních platforem, na které můžete během Černého pátku 2018 hledat zlevněné produkty. Slevy na Amazonu začínají dříve a trvají po celý týden Černého pátku a končí následující pondělí na Kybernetické pondělí.

Tak dlouhé období nabídek staví spotřebitele před otázku: mám si koupit produkt, o který mám zájem nyní a který má malé snížení ceny, nebo mám s nákupem počkat na Černý pátek nebo Kybernetické pondělí? A pokud zařízení nebo výrobek, který mě tolik zajímá, ještě nebyl předmětem prodeje, co mám dělat? To jsou otázky, které si před nákupem na Amazonu v době před Černým pátkem klade mnoho lidí. Existuje jediná odpověď: nastavte si upozornění na sledování změn cen na Amazonu. Tímto způsobem budeme automaticky upozorněni na veškeré změny cen produktu, o který máme zájem, a nikdy nám neunikne super nabídka Amazonu, i když je časově omezená. Zde je návod, jak si na Amazonu nastavit upozornění.

Jak si na Amazonu nastavit upozornění na ceny

Není žádným tajemstvím, že ceny různých produktů na Amazonu se neustále mění, a to i několikrát během jednoho týdne. A to ještě častěji během slevového týdne Black Friday. Udržet krok s těmito neustálými změnami cen je téměř nemožné. Naštěstí si můžeme nastavit automatické upozornění, které nás bude e-mailem nebo oznámením informovat o tom, že se u položky, která se nám líbí, snížila nebo zvýšila cena. Pro nastavení upozornění pro Amazon můžeme použít několik drobných triků.

Můžeme například nainstalovat rozšíření Honey do webového prohlížeče Chrome. Jedná se o malý program, který můžeme aktivovat jedním kliknutím. Pokud je rozšíření Honey v prohlížeči Chrome přítomno, zobrazí se vedle cen všech produktů Amazonu ikona, na kterou klikneme a můžeme si vybrat, zda chceme sledovat cenu dané položky po dobu 30, 60 nebo 90 dní. Při každé změně ceny se vpravo nahoře na ikoně medu zobrazí oznámení. Tímto způsobem vám neunikne žádná blesková nabídka Amazonu.

Pokud chceme něco strukturovanějšího, můžeme se obrátit na nástroj pro&nbspFirefox, Chrome, Edge a Operu s názvem Keepa. Tento nástroj nejen sleduje cenu produktu Amazon - k tomu stačí zadat odkaz na e-shop, který se nám líbí - ale také nám poskytuje kompletní obrázek o vývoji ceny daného zařízení v čase. Tímto způsobem zjistíme, zda se skutečně jedná o nabídku, kterou je nutné mít, nebo zda Amazon daný produkt skutečně nezlevnil. Pokud chceme znát pouze vývoj ceny produktu, můžeme využít také webovou stránku Camel Camel Camel, která nás formou grafu informuje o různých vzestupech a pádech položky na Amazonu.