Amazon Watch Party, jak sledovat filmy s přáteli na dálku


Watch Party je nová funkce pro předplatitele služby Amazon Prime Video, která umožňuje sledovat filmy a seriály s přáteli nebo rodinou. Jak to funguje

Streamujte seriály a filmy s více než 100 přáteli. Jedná se o Watch Party, novou funkci služby Amazon Prime Video, která byla v USA oznámena v pondělí 29. června. Předplatitelé služby Prime se budou moci sejít v chatovací místnosti a společně sledovat svůj oblíbený program.

Zatímco koronavirus a sociální odstup lidi fyzicky oddělují, Amazon je "spojuje" ve společném sledování. Jedná se o virtuální "večírek" s chatovací místností pro živé komentáře ke sledovanému filmu až pro 100 účastníků, pokud má hostitel i jeho hosté předplatné služby Prime Video. Funkce nabízí rozsáhlý katalog obsahu, který je součástí předplatného a produkce Amazon Originals, a v současné době se testuje ve Spojených státech, ale mohla by se objevit i v Itálii.

Párty, jak funguje a co můžete sledovat

Nová funkce Prime Video ruší vzdálenosti tím, že nabízí synchronizované přehrávání svého obsahu. Host, který chce sdílet film nebo seriál, musí kliknout na příslušnou ikonu, která se zobrazí vedle vybraného titulu, a poté sdílet vygenerovaný odkaz se svými přáteli a rodinou. Kontrola nad sledováním během relace je zcela v rukou hosta, který může spustit přehrávání, pozastavit ho nebo přetočit dopředu. Akce se automaticky synchronizují se sledováním ostatních uživatelů účastnících se Watch Party.

Amazon také navrhl chatovací místnost pro interakci s ostatními účastníky relace, která podporuje text i emoji a nálepky. Jedná se o jakési filmové fórum, kde mohou uživatelé komentovat to, co sledují, aby se maximálně socializovali i na dálku.

V současné době nabízí Watch Party tisíce nejoblíbenějších titulů Prime Video, které jsou součástí předplatného. Patří mezi ně obsah Amazon Originals, jako jsou "Fleabag", "The Marvellous Mrs Maisel", "Tom Clancy's Jack Ryan", "The Boys", "Troop Zero" a "HANNA".


Watch Party, kolik stojí a kde je k dostání

Povězme si něco o nákladech. Služba Watch Party je zdarma a je součástí měsíčního nebo ročního předplatného služby Amazon Prime Video. Funkce není podporována na chytrých televizorech, tabletech a chytrých telefonech, ale pouze na stolních počítačích a PC. Odkaz vygenerovaný pro sdílené sledování lze otevřít v hlavních prohlížečích s výjimkou prohlížeče Safari.

Watch Party se v USA spouští postupně a pro přístup do "virtuálního kina" musí být host i pozvaný uživatel služby Prime Video a mít bydliště v USA. Časový plán pro její uvedení v dalších zemích zatím nebyl stanoven, takže na její použití v Itálii si budeme muset ještě chvíli počkat.


Živé vysílání s přáteli: jak se zrodil nápad

Nápad na Watch Party se zrodil dávno před koronavirem, ale mimořádná situace způsobená pandemií urychlila její uvedení. Streamovací platformy včetně Netflixu a Hulu pracují na sdíleném sledování již několik let.

Jen před několika měsíci spustil startup Scener platformu, která umožňuje uživatelům sledovat obsah Netflixu synchronizací s přáteli a v chatu komentovat videa, ale nejedná se o oficiální aplikaci vydanou společností. Další podobnou funkci nabízí společnost Hulu, ale ta omezuje společné sledování na pouhých osm účastníků.