Domů : Přípony souborů : .wps Soubor

.wps Přípona souboru

Typ souboru1Microsoft Works Word Processor Document

Vývojář Microsoft
Kategorie Textové soubory
Formát Binary

Co je to WPS soubor?

Soubor WPS je dokument vytvořený pomocí softwaru Microsoft Works pro zpracování textu. Obsahuje prvky dokumentu podobné dokumentu Microsoft Word ( .DOC ), ale neobsahuje rozšířené možnosti formátování a makra, které dokument aplikace Word může obsahovat.

Více informací

Soubor WPS otevřený v LibreOffice Writer 5

Microsoft Works 9 byl finální verzí Works a software byl v roce 2010 ukončen. Uživatelé systému Windows mohou stále otevírat soubory WPS vytvořené ve verzích sady Works 6 až 9 s nainstalovanými aplikacemi sady Microsoft Office a "Microsoft Works 6–9 File Converter". Soubor WPS lze také otevřít v LibreOffice.

Po verzi 4.0 byla verze sady Microsoft Works pro MacOS (Mac OS X) ukončena. Většina moderních dokumentů sady Works proto nelze otevřít pomocí sady Works for Mac. Soubory WPS však lze otevřít v makrech pomocí NeoOffice 2.2 nebo novější, která obsahuje knihovnu "libwps".

V systémech Linux lze soubory WPS otevřít pomocí OxygenOffice Professional nebo jinou variantu OpenOffice.org který obsahuje knihovnu "libwps". Některé distribuce Linuxu mohou také obsahovat program s názvem wps2odt, který používá libwps a může převést soubory WPS na soubory .ODT . Balíček nazvaný "writerperfect" může také obsahovat wps2odt, pokud je k dispozici vhodná verze libwps.

Program Writer, který je součástí sady LibreOffice zdarma, je také dalším programem, který podporuje soubory WPS. Je to skvělá alternativa pro uživatele systému Windows, MacOS a Linux.

Poznámka: Formát WPS byl společností Microsoft v roce 2006 přerušen a byl nahrazen standardním formátem Microsoft Word ".DOC".

Programy, které otevírají WPS soubory
Windows
LibreOffice
Microsoft Works
IMSI TurboPDF
NCH Doxillion
Linux
LibreOffice
OxygenOffice Professional
Macintosh
LibreOffice

Typ souboru2Kingsoft Writer Document

Vývojář Kingsoft
Kategorie Textové soubory
Formát Binary

.WPS číslo volby 2

Soubor WPS je textový editor vytvořený společností Kingsoft Writer, textový procesor, který je součástí sady Kingsoft WPS Office. Obsahuje text, obrázky a formátování stránek. Soubory WPS jsou podobné dokumentům aplikace Microsoft Word (soubory .DOC nebo .DOCX ).

Více informací

Soubor WPS otevřený v aplikaci Kingsoft WPS Writer 2016

Soubor WPS je hlavní soubor spojený s programem Writer. Vytvoří se při uložení dokumentu, aby se obsah dokumentu uložil. Dokument WPS můžete vytvořit od začátku nebo použít šablonu .WPT pro spuštění a uložení jako soubor WPS.

Zapisovač je součástí sady WPS Office spolu s programy Presentation a Spreadsheets. Kromě souboru WPS podporuje program Writer i další dokumenty, včetně .DOCX , .DOC , .DOTX , .PDF a .RTF dokumentů. Spisovatel nabízí funkce pro úpravy textu a formátování dokumentů a je dodáván s několika nástroji, včetně kontroly pravopisu, počtu slov, tezauru a doplňků.

Programy, které otevírají WPS soubory
Windows
Kingsoft WPS Office
Kingsoft Writer
Android
Kingsoft WPS Office for Android

Typ souboru3Translator's Workbench Project File

Vývojář SDL
Kategorie Nastavení Soubory
Formát N/A

.WPS číslo volby 3

Soubor nastavení projektu uložený programem Translator's Workbench, což je jazykový překladový a lokalizační program; ukládá nastavení použitá pro překlad textu aplikace do jiného jazyka; umožňuje uživatelům ukládat a opakovaně používat vlastnosti systému překladové paměti.

Více informací

SDL nahradil Translator's Workbench novým softwarem SDL Trados Studio.

Programy, které otevírají WPS soubory
Windows
SDL Translator's Workbench

O WPS soubory

Naším cílem je pomoci vám pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .wps a jak ji otevřít.

Typ souboru Translator's Workbench Project File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu FileExt. Usilujeme o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali a testovali.

Nedávné Komentáře