Domů : Přípony souborů : Format .odt

.odt soubor

Typ souboru 1:OpenDocument Text Document

Vývojář Oracle
Kategorie Textové soubory
Formát Zip

Co je to soubor ODT?

Soubor ODT je textový dokument vytvořený různými textovými procesory, například programem Writer obsaženým v Apache OpenOffice a LibreOffice. Obsahuje různé prvky, například text, obrázky, nakreslené objekty a styly. Soubory ODT jsou formátovány pomocí standardu OASIS OpenDocument XML.

Více informací

 

ODT soubor otevřený v Apache OpenOffice Writer 4.1.3

Soubory ODT jsou běžně vytvářeny a otevírány textovým procesorem Writer, což je jeden z několika programů dostupných v programech OpenOffice a LibreOffice. Je to podobné programu Word, který je k dispozici v sadě Microsoft Office. Soubor ODT je hlavním souborem, který program Writer používá k ukládání dokumentů. Jedná se o stejný způsob, jakým aplikace Word ukládá dokumenty do souboru .DOCX .

Textové soubory OpenDocument lze otevřít a upravovat pomocí libovolného programu kompatibilního s OpenOffice, včetně NeoOffice (Mac), AbiWord (Mac & Windows) a KWord (Unix). Lze je také importovat do Google Dokumentů, které jsou součástí služby Google Disk. Soubory ODT lze také otevřít v aplikaci Microsoft Word a uložit je jako soubory DOCX. 

POZNÁMKA: Apache OpenOffice byl dříve známý jako OpenOffice.org.

Programy, které otevírají ODT soubory
Windows
IBM Lotus Notes
AbiSource AbiWord
Google Drive
Apache OpenOffice
LibreOffice
Microsoft WordPad
Microsoft Word
Corel WordPerfect
Calibre
Calligra Suite
Linux
AbiSource AbiWord
Google Drive
Apache OpenOffice
LibreOffice
Calibre
Calligra Suite
Macintosh
Google Drive
Apache OpenOffice
LibreOffice
Planamesa NeoOffice
Apple TextEdit
Microsoft Word for Mac
Calibre
Calligra Suite
iOS
BML Solutions OOReader
WEB
Google Drive viewer

Typ souboru 2:Origin Dialog Theme File

Vývojář OriginLab
Kategorie Nastavení Soubory
Formát N/A

.ODT druhá možnost

Soubor ODT je soubor motivu používaný aplikací Origin, aplikací pro analýzu dat a grafů, kterou používají různí vědci a inženýři. Obsahuje nastavení ve formátu XML, které přizpůsobují vzhled jednoho nebo více dialogových oken, která se zobrazují v poli Origin.

Více informací

Soubory motivů ODT nejsou určeny pro otevření uživatelem. Místo toho soubor ukládá nastavení, na která odkazuje Origin, aby vytvořily vzhled dialogových oken v softwaru.

POZNÁMKA: Soubory ODT jsou obvykle umístěny ve složce "Dialog" složky C: Programy OriginLab Původ < version > Instalace témat.

Programy, které otevírají ODT soubory

O ODT souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .odt a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Origin Dialog Theme File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Ahoj, začínám si zvykat na program Apache OpenOffice. Aplikace od Microsoftu jsou příliš drahé na to, abych za ně stále platil. Dočetl jsem se, že toto je dobrá alternativa. S tím, že jsem ve vašem článku našel informace o příponě souboru .odt. Vysvětlil jste to tak jednoduše, že se mi to líbí. V podstatě se jedná o dokumenty Word pro sadu Apache. Mít možnost zahrnout text, obrázky, nákresy a tabulky zní přesně tak. Váš obrázek mi také pomohl udělat si lepší představu. Jsou mezi soubory ODT a DOCX nějaké velké rozdíly? Formátování, které se v nich používá, je také docela působivé. I pro bezplatné platformy je to skvělý doplněk. Zkusím některé z nich otevřít i v Dokumentech Google. Mít tuto možnost je úžasné. Zatím se mějte!