Domů : Přípony souborů : .dotx Soubor

.dotx Přípona souboru

Typ souboruWord Open XML Document Template

Vývojář Microsoft
Kategorie Soubory rozvržení stránky
Formát Zip

.DOTX číslo volby

Soubor DOTX je šablona vytvořená programem Microsoft Word, což je textový editor. Obsahuje výchozí rozvržení a nastavení dokumentu, včetně stylů, automatického textu, panelů nástrojů a maker. Soubory DOTX se používají jako základní linie k vytvoření více dokumentů .DOCX se stejným formátováním.

Více informací

Soubor DOTX otevřený v aplikaci Microsoft Word 2016

Většina uživatelů počítačů je obeznámena se souborem DOCX, což je primární typ souboru vytvořený uživatelem Word a jeden z nejpopulárnějších typů dokumentů otevřených a uložených textovými procesory. Soubory DOTX jsou velmi podobné souborům DOCX, ale slouží k ukládání šablon. Obsahují mnoho stejných informací, které obsahují soubory DOCX, včetně textu, stylů a obrázků. Mohou být také chráněny heslem, což je užitečné pro zabezpečení obsahu v šablonách, které jsou otevřeny a upravovány více lidmi.

Soubory DOTX jsou vhodné pro uživatele, kteří potřebují vytvořit více dokumentů aplikace Word se stejným formátováním a podobný obsah, například životopisy, obchodní plány nebo informační bulletiny.

Aplikace Word obsahuje také předinstalované šablony DOTX, které umožňují vytvořit dokument s mnoha prvky rozložení stránky, fonty a styly. . V závislosti na potřebě přizpůsobit dokument můžete jednoduše otevřít soubor DOTX a umístit nový text.

Soubory DOTX nahradily soubory .DOT vydáním sady Microsoft Office 2007 a jsou uloženy v novějším souboru Open XML formát dokumentu ve formátu Word. Lze je otevřít v aplikaci Microsoft Word 2007 nebo v předchozích verzích aplikace Word s podporou komponenty Open XML.

Společné DOTX názvy souborů

Normal.dotx - Šablona Normal je výchozí šablona, která se otevře, když uživatelé otevřou aplikaci Word. Je uložen v souboru Normal.dotx a může být upraven tak, aby vytvořil vlastní výchozí nastavení šablony.

Programy, které otevírají DOTX soubory
Windows
AbiSource AbiWord
LibreOffice
Ability Office
Microsoft Word
Corel WordPerfect
IMSI TurboPDF
Linux
AbiSource AbiWord
LibreOffice
Macintosh
LibreOffice
Microsoft Word for Mac
Apple Preview

O DOTX soubory

Naším cílem je pomoci vám pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .dotx a jak ji otevřít.

Typ souboru Word Open XML Document Template, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu FileExt. Usilujeme o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali a testovali.

Nedávné Komentáře