Domů : Přípony souborů : Format .pptx

.pptx soubor

Typ souboru :PowerPoint Open XML Presentation

Vývojář Microsoft
Kategorie Datové soubory
Formát Zip

Co je to soubor PPTX?

Soubor PPTX je prezentační soubor vytvořený programem Microsoft PowerPoint nebo jiným prezentačním programem, například OpenOffice Impress nebo Apple Keynote. Obsahuje kolekci snímků, včetně jejich textu, obrázků, formátování, animací, nakreslených objektů a dalších médií. Soubory PPTX se běžně používají v obchodních jednáních, marketingových aplikacích a nastaveních akademických tříd.

Více informací

Soubor PPTX otevřený v aplikaci Microsoft PowerPoint 2016

Na rozdíl od souborů .PPT , které ukládají všechna data prezentace v jediném binárním souboru , PPTX soubory jsou vytvořeny pomocí Open XML formátu, který ukládá dokumenty jako sbírku samostatných souborů v komprimovaném zip balíčku. Typy souborů zahrnují vlastnosti dokumentu XML, obrázky, makra, grafy a další mediální soubory.

Typy souborů v souborech PPTX jsou také přístupnější než soubory PPT. Například poznámky jsou přístupné jako soubory ve formátu prostého textu a snímky snímků jsou uloženy jako samostatné soubory obrázků v rámci souboru PPTX.

Soubory PPTX mohou být otevřeny v aplikaci PowerPoint 2007 nebo novější pro systém Windows nebo v aplikaci PowerPoint 2008 nebo později pro Mac OS X. Jsou také zpětně kompatibilní s předchozími verzemi aplikace PowerPoint pro Mac a Windows prostřednictvím podpory komponent Open XML.

Společné PPTX názvy souborů

Presentation1.pptx - Výchozí název souboru Microsoft PowerPoint poskytuje novým prezentacím.

Programy, které otevírají PPTX soubory
Windows
Kingsoft WPS Office
Google Drive
Nuance OmniPage
LibreOffice
ACD Systems Canvas
CorelDRAW
Ability Office
Kingsoft Presentation
IMSI TurboPDF
MatchWare MindView for Windows
Calligra Suite
Nuance PDF Converter Professional
Microsoft PowerPoint
Linux
Google Drive
LibreOffice
Calligra Suite
Android
Kingsoft WPS Office for Android
Google Drive for Android
MobiSystems OfficeSuite Pro
Infraware Polaris Office for Android
SoftMaker Office Presentations Mobile
Microsoft PowerPoint for Android
Macintosh
Google Drive
LibreOffice
Planamesa NeoOffice
Apple Preview
Microsoft PowerPoint for Mac
Apple Keynote
Nuance OmniPage Pro X
MatchWare MindView for Mac
Calligra Suite
iOS
Google Drive for iOS
MobiSystems OfficeSuite Pro
Infraware Polaris Office for iOS
Good.iWare GoodReader for iOS
Microsoft PowerPoint for iOS

Online služby pro otevírání PPTX souborů

Potřebujete otevřít PPTX soubor, ale nechcete si (nebo nemůžete) nainstalovat nový software do počítače? Žádný problém, existují online služby, které vám umožňují prohlížet, upravovat a vytvářet prezentace ve formátu PPTX přímo z vašeho prohlížeče.

Google Disk

Google Disk je velmi oblíbená služba cloudového úložiště, která vám kromě online ukládání souborů nabízí také možnost prohlížet a vytvářet dokumenty, tabulky a prezentace z vašeho prohlížeče. Je zcela zdarma a pro jeho použití se stačí připojit na jeho domovskou stránku a poté se přihlásit pomocí svého Google účtu.

Po přihlášení zobrazíte (a upravíte) soubor PPTX na Google Disku, přetáhněte jej do okna prohlížeče a počkejte, až se načte. Dále na domovské stránce Google Disku, poklepejte na ikonu souboru PPTX a z nabídky „Otevřít v“ vyberte možnost Prezentace Google.

Chcete-li zobrazit prezentaci, klikněte na tlačítko Spustit prezentaci, které se nachází v pravém horním rohu. Chcete-li jej upravit, použijte všechny nástroje poskytované Prezentacemi Google. Po provedení změn můžete prezentaci stáhnout offline tak, že přejdete do nabídky Soubor> „Stáhnout jako“ a v nabídce vyberete Microsoft PowerPoint (.pttx).

PowerPoint Online

Ne každý to ví, ale aplikace sady Office jsou k dispozici také v online verzích, které jsou zcela zdarma a nevyžadují předplatné Office 365. Mezi nimi je samozřejmě také PowerPoint Online, který můžete použít k prohlížení, úpravám a vytváření souborů PPTX přímo z vašeho prohlížeče.

Chcete-li používat PowerPoint Online, přejděte na jeho domovskou stránku a přihlaste se pomocí svého účtu Microsoft. Poté klikněte na možnost Nahrát prezentaci, která se nachází v pravém horním rohu a vyberte soubor PPTX, který chcete pomocí online aplikace zobrazit nebo upravit.

Po dokončení nahrávání se prezentace automaticky otevře v PowerPoint Online. Chcete-li jej zobrazit, klikněte na kartu Zobrazit, která je k dispozici v pravém horním rohu a klikněte na tlačítko Z vrcholu. Chcete-li upravit prezentaci, použijte všechny nástroje poskytované PowerPoint Online. Pokud chcete po dokončení úprav prezentaci stáhnout offline, klikněte vlevo nahoře na tlačítko Soubor a v zobrazené nabídce vyberte Stáhnout jako a Stáhnout kopii.


O PPTX souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .pptx a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru PowerPoint Open XML Presentation, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Dobré ráno! Můj domácí úkol se týkal běžných přípon souborů. Jsme zvyklí na PowerPoint, Word a Excel, ale nikdy se neptáme, co tvoří formát každého z těchto programů. Dnes jsem si přečetla váš příspěvek o příponě souboru .pptx, kterou používá program PowerPoint. Netušil jsem, že je podporuje takové množství aplikací. O většině z nich také slyším poprvé. To, že je podporuje program Keynote od společnosti Apple, je úžasné. Přesto předpokládám, že formát je trochu pozměněn, aby pracoval s písmy nebo možnostmi použitého programu. Nejlepší fakt, o kterém jsem se dočetl, je o šíleném vývoji, kterým prošly. Jen tak dál!