Domů : Přípony souborů : Format .ppt

.ppt soubor

Typ souboru :PowerPoint Presentation

Vývojář Microsoft
Kategorie Datové soubory
Formát Binary

Co je to soubor PPT?

Soubor PPT je upravitelná prezentace vytvořená aplikací Microsoft PowerPoint nebo jiným prezentačním programem, například OpenOffice Impress nebo Apple Keynote. Může zahrnovat formátovaný text, odrážky, obrázky, filmy, zvukové efekty a hudbu. Soubory PPT jsou obvykle vytvořeny z jedné z mnoha šablon, které jsou součástí softwaru PowerPoint, ale mohou být také vytvořeny od nuly.

Více informací

Soubor PPT otevřený v aplikaci Microsoft PowerPoint 2016

Soubory PPT slouží k vytváření prezentací v domácím a obchodním prostředí. Soubor PPT byl zaveden v roce 1987 s vydáním aplikace PowerPoint. Byl uložen ve formátu binárního souboru a byl primárním typem souboru používaným k ukládání prezentací aplikace PowerPoint, dokud nebyl nahrazen v aplikaci PowerPoint 2007 s příponou .PPTX , která je uložena ve formátu OpenXML. Ačkoli soubor PPT byl nahrazen souborem PPTX, je stále podporován aplikací PowerPoint.

Soubor PPTX pravděpodobně uvidíte častěji než soubor PPT. Někteří uživatelé se staršími verzemi aplikace PowerPoint však mohou stále ukládat své prezentace jako soubory PPT. Můžete je obdržet prostřednictvím e-mailu, zařízení USB nebo ke stažení v cloudovém úložišti. Pomocí aplikace PowerPoint můžete soubor otevřít nebo vybrat z řady dalších programů, včetně OpenOffice a Core Presentations.

Společné PPT názvy souborů

Presentation1.ppt - Výchozí název souboru Microsoft PowerPoint poskytuje novým prezentacím před aplikací PowerPoint 2007, který nyní používá Presentation1.pptx.

Programy, které otevírají PPT soubory
Windows
Kingsoft WPS Office
Google Drive
Nuance OmniPage
Apache OpenOffice
ACD Systems Canvas
Corel Presentations
CorelDRAW
Ability Office
Kingsoft Presentation
Seavus iMindQ
IMSI TurboPDF
Calligra Suite
Nuance PDF Converter Professional
Microsoft PowerPoint
Linux
Google Drive
Apache OpenOffice
Calligra Suite
Android
Kingsoft WPS Office for Android
Google Drive for Android
Seavus iMindQ
MobiSystems OfficeSuite Pro
Infraware Polaris Office for Android
SoftMaker Office Presentations Mobile
Microsoft PowerPoint for Android
Macintosh
Google Drive
Apache OpenOffice
Planamesa NeoOffice
Apple Preview
Microsoft PowerPoint for Mac
Apple Keynote
Nuance OmniPage Pro X
Seavus iMindQ
Calligra Suite
iOS
Google Drive for iOS
Seavus iMindQ
MobiSystems OfficeSuite Pro
Infraware Polaris Office for iOS
Microsoft PowerPoint for iOS

Jak otevírat soubory PPT bez aplikace PowerPoint

Soubory s příponou PPT identifikují prezentace PowerPoint s nedávnou verzí programu nebo soubory uložené v tomto formátu. Tyto soubory lze stále otevírat pomocí nejnovějších verzí aplikace PowerPoint pro PC a Mac a také pomocí oficiální aplikace PowerPoint pro chytré telefony a tablety.

PC a Mac

Software PowerPoint, který je k dispozici pro Windows i pro macOS, distribuuje společnost Microsoft a je součástí sady Office. 

Chcete-li Office, a tedy i PowerPoint, přejděte na web Office, klikněte na tlačítko Vyzkoušet zdarma na 1 měsíc a přihlaste se pomocí přihlašovacích údajů svého účtu Microsoft.

Vezměte prosím na vědomí, že za prvních 30 dní služby vám nebude nic účtováno. Pokud však na konci zkušebního období nechcete ponechat aktivní předplatné, musíte si zrušit automatické obnovení alespoň 24 hodin před vypršením zkušební verze (můžete to udělat z této stránky).

Až dokončíte nastavení platby, kliknutím na tlačítko Přihlásit se k odběru aktivujete bezplatnou zkušební verzi Office 365 Home. Pokud vše proběhlo dobře, měla by se vám zobrazit stránka správy předplatného, která obsahuje platný odkaz ke stažení Office. Odtud klikněte na položku Instalovat Office a poté na tlačítko Instalovat a začněte stahovat instalační balíček programu.

Jakmile je stahování dokončeno, spusťte soubor a počkejte na automatické dokončení procesu instalace. Pokud používáte macOS, autorizujte instalaci programu kliknutím dvakrát za sebou na tlačítko Pokračovat, poté na tlačítko Přijmout a nainstalovat, poté zadejte heslo pro správu svého počítače Mac a klikněte na tlačítko Instalovat software.

V každém případě, jakmile dokončíte instalaci Office / PowerPoint, spusťte daný program tak, že jej vyberete z nabídky Start systému Windows nebo Launchpadu v systému MacOS a pomocí obrazovky, která se objeví, se přihlaste ke svému účtu Microsoft (ten, jehož prostřednictvím v případě potřeby jste aktivovali licenci pro Office 365).

Nyní na domovské obrazovce programu klikněte na položku Otevřít další soubory prezentace (vlevo), klikněte na položku Tento počítač, poté na tlačítko Procházet a pomocí zobrazeného panelu vyberte soubor PPT, který chcete otevřít. V systému Mac můžete otevřít obrazovku výběru souborů kliknutím na tlačítko Otevřít a poklepáním na ikonu V mém Macu na další obrazovce.

Nabídku souboru můžete také rychle tím, že kliknete pravým tlačítkem myši na jeho ikonu a výběrem z nabídky Otevřít pomocí> Microsoft PowerPoint.


O PPT souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .ppt a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru PowerPoint Presentation, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.