Telegram, nyní můžete shromažďovat chaty ve složkách: jak to funguje


Platforma pro zasílání zpráv Pavla Durova nyní umožňuje organizovat chaty do složek/tabulí, což usnadňuje navigaci mezi konverzacemi

Telegram pokračuje v aktualizacích a nabízí svým uživatelům nové funkce a nástroje. Konkurenční platforma pro rychlé zasílání zpráv WhatsApp vydala v posledních hodinách aktualizaci 6.0, která kromě jiných nových funkcí umožňuje uživatelům shromažďovat konverzace do složek.

Díky nové funkci budou moci uživatelé třídit své konverzace podle "tematických oblastí". Složky lze vytvořit pro skupinové chaty, pracovní chaty nebo kanály Telegramu s nabídkami Amazonu. To však není jediná novinka, kterou Telegram ve své šesté hlavní verzi přidává: aplikace Pavla Durova přidává také nové statistiky, takže správci větších kanálů mohou kontrolovat průběh svých aktivit.

Uspořádání chatů do složek

Rozdělení chatů Telegramu do složek v praxi připomíná karty v prohlížeči. Vytvořené složky se zobrazují jako karty v horní části obrazovky aplikace. Chcete-li si přečíst konverzace v nich, stačí kliknout na název složky/záložky a procházet seznam.

Vytvoření složky v aplikaci Telegram je poměrně jednoduché, i když se postup v různých verzích aplikace pro iOS a Android liší. V zařízeních se systémem Android musíte přejít do nabídky nastavení a kliknout na položku "Složky", v telefonech a tabletech Apple musíte stisknout a podržet ikonu "Chat" ve spodní části obrazovky, abyste se dostali do nové nabídky, která vám umožní vytvářet složky.

Telegram nabízí dvě výchozí složky, "Nepřečtené" a "Osobní", ale můžete si vytvořit vlastní složky podle svých konkrétních osobních potřeb, do kterých můžete přidávat skupinové konverzace nebo kontakty, které preferujete. Tyto složky pak budou k dispozici také ve webové nebo desktopové verzi platformy pro zasílání zpráv.


Jak archivovat nechtěné konverzace

V nové verzi platformy pro zasílání zpráv je nyní možné archivovat také nechtěné konverzace. Pokud chcete "ztlumit" několik chatů najednou, stačí je vybrat tak, že na několik sekund podržíte název chatu a poté kliknete na ikonu šipky dolů. Chcete-li je načíst, jednoduše přejděte do složky archivovaných chatů a znovu přejeďte prstem zprava doleva.


Telegram 6.0: co je ještě nového

V nové aktualizaci Telegramu má každý, kdo má kanál s více než 1 000 odběrateli, přístup ke svým kompletním statistikám. Jedná se o nový nástroj pro analýzu návštěvnosti, který může nabídnout důležité podrobnosti o výkonu příspěvků, interakcích a oznámeních v číslech. V neposlední řadě jsou k dispozici nové animované emoji a také možnost hrát kostky házením šestistěnné kostky v rámci chatu a kanálů pouhým kliknutím na emoji ve tvaru kostky. Je to zábavná hra, která se hodí i k přátelskému řešení sporů.