Xiaomi Mi Mix 4: 108megapixelový fotoaparát a spousta výkonu


Siaomi Mi Mix 4 bude mít technickou kartu, která z něj udělá nejvýkonnější smartphone na trhu: Snapdragon 855+ s 16 GB RAM a 1 TB vnitřní paměti

Několik týdnů před očekávaným uvedením Xiaomi Mi Mix 4 na čínský trh (představení je naplánováno na září) neutichají zvěsti a fámy o výbavě nového špičkového smartphonu. Nejnovější zvěst pochází přímo z Číny a byla sdílena na Weibo (hlavní čínské sociální síti). Zdá se, že odhaluje několik důležitých nových technických funkcí kromě těch, které již unikly v posledních měsících.

Nejdůležitější novinka se týká fotografické přihrádky. Očekává se, že nový Mi Mix 4 bude vybaven hlavním fotoaparátem s rozlišením 108 megapixelů namísto oblíbeného 48megapixelového snímače, který se dosud nacházel ve všech hlavních smartphonech. Snímač vyrábí společnost Samsung a minimálně po první období bude exkluzivní pro Xiaomi. Xiaomi Mi Mix 4 však nezaujme pouze fotografickým výkonem, ale bude vybaven také novým čipsetem Snapdragon 855+ a 16 GB operační paměti.

Xiaomi Mi Mix 4: technické specifikace

Nový špičkový smartphone čínské společnosti by měl být vybaven 6,4palcovým AMOLED displejem se zakřivenými okraji, rozlišením 2K a obnovovací frekvencí 120 Hz, což je funkce určená zejména pro hraní her a vyskytuje se jen u málokterého mobilního zařízení. Potvrzuje se použití keramiky na zadní straně telefonu. Očekává se, že pod slupkou bude čipset Snapdragon 855+, který bude podporován 16 GB RAM a 1 TB interního úložiště UFS 3.1 (model zaručující vyšší rychlost přenosu dat).

Baterie bude mít kapacitu 4500 mAh s podporou 45W rychlého nabíjení. Kromě toho se očekává, že nový Xiaomi Mi Mix 4 bude vybaven novým MIUI 11, zcela novým upraveným rozhraním Androidu, které čínský výrobce nazval novým operačním systémem. Mezi technické specifikace patří podpora 30W bezdrátového nabíjení včetně reverzního nabíjení, NFC a 3,5mm audio konektor. Možný je také model s 5G routerem.


Xiaomi Mi Mix 4: Prostor pro fotoaparát

Nový špičkový smartphone čínské společnosti je vybaven čtyřmi fotoaparáty. Potvrdily se zvěsti o 108megapixelovém snímači Samsung Isocell Bright HMX, 16megapixelovém ultraširokoúhlém snímači, 12megapixelovém modulu a periskopickém objektivu. Volba fotoaparátu je v souladu s probíhajícím technologickým vývojem stále výkonnějších a výkonnějších fotoaparátů.


Xiaomi Mi Mix 4: datum vydání a ceny

Nový Xiaomi Mi Mix 4 se v Číně oficiálně očekává v září. To naznačuje, že se ho brzy dočkáme v Evropě a Itálii, možná již koncem podzimu nebo v době vánočních svátků. Cena? V tuto chvíli to nevíme jistě, ale je nepravděpodobné, že by cena byla nižší než 650-700 eur, což bude vzhledem ke specifikacím Mi Mix 4 stále velmi konkurenceschopná cena.