Co je Wear OS od Googlu?

Wear OS je verze mobilního operačního systému Android společnosti Google, která byla speciálně vyvinuta optimalizována pro chytré hodinky a další nositelná výpočetní zařízení. Původně známý jako Android Wear (před březnem 2018), Wear OS by Google funguje podobně jako mobilní operační systém Apple WatchOS používaný na zařízeních Apple Watch.

Wear OS se při poskytování informací uživatelům Wear OS spoléhá hlavně na Google Assistant, včetně počasí, map a směrů, hudby, vyhledávání na webu a dalších, a je také navržen tak, aby poskytoval kontextová oznámení a informace prostřednictvím Google Assistant. Uživatelé mohou snadno přejetím prstem nebo se spoléhat na hlasové příkazy pro přístup a procházení rozhraní Wear OS.

Pokud jde o připojení, Wear OS podporuje připojení Bluetooth, Wi-Fi, 3G a LTE a může komunikovat se zařízeními Android i Apple iOS. Aktuálně dostupná zařízení s inteligentními hodinkami Google Wear OS zahrnují Fossil Sport, Mobvoi s TicWatch, Montblanc s Summit 2, Misfit Vapor, LG W7, Casio Protrek, Movado Connect, Huawei Watch 2 a další.


Google vylepšuje Wear OS pomocí H Update

Google poskytl významnou aktualizaci pro Wear OS v listopadu 2018 v podobě Wear OS 2.2, známé také jako H aktualizace. Wear OS 2.2 běží na operačních systémech Android 7.1.1 Nougat, Android 8.0 Oreo a Android 9 Pie.

Tato aktualizace nabízí řadu vylepšení baterie a vylepšení výkonu, včetně režimu úspory baterie, režimu hlubokého spánku, který se spustí po 30 minutách nečinnosti, a funkce vypnutí ve dvou krocích. Ve Wear OS 2.2 debutovala také inteligentní funkce Obnovení aplikace, která uživatelům umožňuje rychle a snadno pokračovat tam, kde ve svých aplikacích naposledy skončili.

Nejnovější verze systému Wear OS od Googlu, Wear OS 2.6, byla vydána v únoru 2019.