„Neobvyklý provoz“ Zprávy Google jsou vysvětleny

Jste u počítače v práci, intenzivně provádíte vyhledávání na Googlu a zobrazí se následující chyba:

Neobvyklý provoz z vaší počítačové sítě

Případně se může zobrazit tato zpráva:

Naše systémy detekovaly neobvyklý provoz z vaší počítačové sítě.

Co se děje? Tyto chyby se objeví, když Google zjistí, že se z vaší sítě automaticky odesílají vyhledávání. Má podezření, že tato vyhledávání jsou automatizovaná a může jít o práci škodlivého robota, počítačového programu, automatizované služby nebo škrabky na vyhledávání.

Lifewire / Michela Buttignol

Neděs se. Získání této chyby neznamená, že vás Google špehuje a sleduje vaše vyhledávání nebo aktivitu v síti. To nemusí nutně znamenat, že máte virus, zvláště pokud používáte antivirový software.

Tyto „neobvyklé přenosové“ chyby nemají na váš systém nebo síť dlouhodobý dopad a často existuje rychlá a jednoduchá oprava.


Proč dochází k chybě „neobvyklý provoz“

Existuje několik scénářů, které mohou spustit tuto chybovou zprávu od Googlu.

Hledání příliš rychle

Je možné, že jste hledali příliš mnoho věcí příliš rychle, a Google označil tato vyhledávání jako automatizovaná.

Byli jste připojeni k VPN

Mnoho uživatelů obdrží tuto chybu, protože používají připojení VPN. Toto je běžný jev.

Připojení k síti

Pokud vaše síť používá sdílenou veřejnou IP adresu, například veřejný server proxy, Google mohl spustit zprávu na základě provozu ze zařízení jiných lidí. Tuto chybu lze navíc spustit, pokud vyhledávalo více lidí ve vaší síti najednou.

Automatizovaný vyhledávací nástroj

Pokud jste úmyslně spustili automatizovaný vyhledávací nástroj, Google to může označit jako podezřelé.

prohlížeč

Pokud jste do prohlížeče přidali rozšíření třetích stran, mohlo by to také způsobit chybu „neobvyklého provozu“ Google.

Škodlivý obsah

Je nepravděpodobné, že je možné, že někdo používá vaši síť k hanebným účelům, nebo váš systém předběhl virus. Podobně může být spuštěn nějaký neznámý proces na pozadí, který odesílá nežádoucí data.

Hong Li / Getty Images

Co dělat k zastavení chyby

Překonání této chyby je pravděpodobně jednoduchý proces a řešení závisí především na tom, co chybu způsobilo.

Proveďte CAPTCHA

Pokud víte, že provádíte vysokofrekvenční vyhledávání Google, je tato chybová zpráva normální. Google na obrazovce zobrazí kód CAPTCHA, který můžete vyplnit. Ujistěte se, že jste skutečnou osobou a že nezneužíváte její síť, a pokračujte ve vyhledávání.

Počkejte několik minut, než provedete více manuálních vyhledávání Google, abyste zvětšili mezeru pro další chybu „neobvyklého provozu“.

Odpojte VPN

Pokud jste při přijetí chyby používali připojení VPN, zkuste VPN odpojit a zjistit, zda to problém vyřeší. VPN tyto chyby často spouští, takže budete muset VPN deaktivovat, abyste mohli pokračovat v práci.

Obnovit prohlížeč

Pokud chybu způsobily problémy s rozšířením nebo prohlížečem jiného výrobce, resetujte prohlížeč a vraťte se do výchozí konfigurace. Po dokončení restartujte počítač. Možná budete muset vypnout některá rozšíření prohlížeče, například škrabku na vyhledávání.

Vyhledejte a vyčistěte malware

Pokud máte podezření, že došlo k virové infekci, neváhejte spustit skenování malwaru, abyste se jej zbavili. Spusťte nástroj Chrome Cleanup Tool, abyste se ujistili, že nemáte žádný ze škodlivých programů, které Google sleduje.

Pokud žádné z těchto řešení nefunguje, Google nabízí další nápovědu a vysvětlení týkající se chyby „neobvyklého provozu“.