Jak rozmazat pozadí během hovorů přes Skype


Už žádné rozpaky během videohovorů přes Skype. Díky nové funkci totiž můžete rozmazat pozadí a už nikdy se o to nemusíte starat

Pro mnohé je to skutečná noční můra: najít "vhodné" pozadí pro videohovory přes Skype. Ať už se jedná o pracovní pohovor, videokonferenci nebo hovor s rodiči během studia v zahraničí, je to jedno: často strávíte více času hledáním vhodné tapety než před webovou kamerou při videokonferenci.

Problém, který se však vývojáři společnosti Microsoft pokusili vyřešit využitím umělé inteligence. V poslední aktualizaci byl implementován automatický systém, který během hovoru přes Skype rozmazává pozadí za námi. Nástroj, který kopíruje fungování portrétního režimu a umožňuje pořizovat fotografie s efektem bokeh pomocí iPhonů a chytrých telefonů se systémem Android. Díky tomu se již nemusíte starat o hledání vhodného pozadí pro kontext videohovoru: stačí funkci aktivovat před připojením a je hotovo.

Jak uskutečňovat videohovory Skype s rozostřeným pozadím

Nejprve je třeba aktualizovat Skype na nejnovější verzi, abychom měli jistotu, že je funkce dostupná i pro náš účet. Pokud máte nainstalovaný Skype pro Windows 10, otevřete Microsoft Store a zkontrolujte, zda jsou k dispozici nějaké aktualizace softwaru: pokud ano, stáhněte je a počkejte na jejich instalaci. Po instalaci můžete funkci rozostřeného pozadí zapínat a vypínat, jak často chcete.

Nevíte, jak na to? Není nic jednoduššího. Během hovoru klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu fotoaparátu a vyberte možnost povolit rozmazané pozadí. Po několika okamžicích algoritmy navržené vývojáři společnosti Microsoft rozpoznají vaši postavu a aktivují filtr rozmazaného pozadí. Můžete také zahájit videohovor s libovolným kontaktem, kliknout na ikonu ozubeného kola v pravém horním rohu a otevřít nabídku Nastavení zvuku a videa. V okně, které se zobrazí, klikněte na přepínač vedle položky Provést rozostření pozadí a je hotovo.