Iliad, problémy s příjmem hovorů, co se děje


Od rána 16. října nemohou někteří zákazníci společnosti Iliad přijímat hovory. Zde je popis situace a jejího řešení

Již několik hodin hlásí mnoho uživatelů problémy se sítí Iliad v různých částech Itálie. Nejedná se o skutečný výpadek, protože porucha se netýká všech zákazníků nového telekomunikačního operátora. Kromě toho se narušení týká pouze příjmu hovorů, zatímco vy můžete snadno volat komukoli. Totéž platí i pro datovou síť, i když mnozí hlásí zpomalení oproti předchozím dnům.

Kromě toho, že uživatelé nepřijímají hovory, nemohou také volat na zákaznické služby, aby zjistili, co se děje. 177 je nedosažitelný. Na webové stránce downdetector.co.uk, která shromažďuje stížnosti uživatelů na nefunkčnost služby nebo aplikace, jsou stovky hlášení o problémech, které se v současné době týkají služby Iliad. Provozovatel prozatím nevydal žádné prohlášení, ale určitě pracuje na vyřešení situace. Situaci budeme i nadále sledovat a informovat vás.

Proč nemůžete přijímat hovory pomocí služby Iliad

Zatím neznáme důvody, proč někteří uživatelé služby Iliad nemohou od dnešního rána přijímat hovory. Je třeba poznamenat, že problém se netýká všech uživatelů, ale pouze malého počtu. Většina zpráv se týká severní a střední Itálie. Mohlo by to být způsobeno problémy s novou sítí Iliad, ale není to potvrzeno.


Jak vyřešit problém se sítí Iliad

Někteří uživatelé uvedli trik, jak problém vyřešit: vypnout a znovu zapnout smartphone. To se v mnoha případech osvědčilo. Jiní uživatelé však kartu SIM ze smartphonu vyndali, vložili ji do jiného zařízení a poté ji do smartphonu opět vložili. A jako zázrakem mohli opět přijímat hovory.