WhatsApp, nový způsob uskutečňování skupinových hovorů a videohovorů


WhatsApp vydává malou novinku pro videohovory a hovory: zde jsou změny pro uživatele

Malá novinka v domácí aplikaci WhatsApp: aplikace vydala aktualizaci pro verzi pro Android a iOS, která umožňuje zjednodušit zahájení skupinového hovoru a videohovoru. Malá změna v porovnání s dosud používaným postupem, který slouží pouze ke zjednodušení života uživatelů, zejména v tomto období, ve kterém hovory a videohovory na WhatsApp jsou nástrojem, který uživatelé nejvíce používají, aby se pod tlakem servery aplikace, jak uvedla stejná společnost.

Dát oznámení o nové funkci je přímo WhatsApp na svém účtu Twitter ve zprávě, ve které upřesňuje, že novinka platí pouze ve skupinách, ve kterých jsou maximálně čtyři lidé. To znamená, že se vztahuje pouze na malý počet skupin, protože ve většině případů se skládají z více než čtyř osob. Zjednodušení a zvýšení funkčnosti aplikace je jedním z cílů WhatsApp v období lochdown, které zatěžuje miliony Italů a lidí po celém světě.

Hovory a videohovory přes WhatsApp: nová funkce

WhatsApp na svém účtu na Twitteru oznámil malou aktualizaci týkající se hovorů a videohovorů ve skupinách s méně než čtyřmi lidmi: pro jejich spuštění stačí stisknout ikonu sluchátka nebo fotoaparátu. V porovnání s minulostí je to o krok méně. Ještě před několika dny se po dotyku jedné z těchto dvou ikon otevřelo další okno, ve kterém jste si mohli vybrat, komu zavolat.

Tato pravidla platí pouze pro skupiny s maximálně čtyřmi osobami, pro všechny ostatní skupiny platí stejná pravidla.


Jak uskutečňovat hovory a videohovory přes WhatsApp

Pokud potřebujete uskutečnit hovor nebo videohovor přes WhatsApp ve skupině s více než čtyřmi osobami, postup je stejný jako dříve. Musíte otevřít aplikaci, vstoupit do skupiny, stisknout jednu ze dvou ikon (sluchátko nebo fotoaparát) a vybrat osoby, kterým chcete volat, pomocí masky, která se zobrazí na obrazovce. Po dokončení hovoru se zahájí volání. Ve službě WhatsApp je limit osob, které se mohou účastnit skupinového hovoru nebo videohovoru, čtyři.


Jak uskutečňovat hovory a videohovory ve službě WhatsApp z počítače

Novinka představená společností WhatsApp se netýká desktopové verze aplikace WhatsApp. Jediný způsob, jak uskutečňovat hovory a videohovory z počítače, je použít emulátor systému Android. Poměrně dlouhý a složitý postup.