Android, nahrávání hovorů: jak to funguje


Google se chystá vydat nový nástroj pro nahrávání hovorů přímo z aplikace Telefon. Tady je návod, jak to bude fungovat

Funkce nahrávání hovorů v aplikaci Telefon na chytrých telefonech se systémem Android se stále více přibližuje. První zvěsti se objevily na začátku roku díky vývojářům z XDA, kteří ve zdrojovém kódu aplikace Phone objevili náznaky nahrávání hovorů. Nyní máme přímé potvrzení od Googlu, který zveřejnil stránku podpory, na níž se dozvíte, jak bude nástroj fungovat.

Většina pozornosti Googlu se logicky soustředí na soukromí uživatelů. Nahrávání hovorů má zásadní dopad na soukromí a bezpečnost údajů volajícího, proto společnost Big G analyzuje předpisy ve všech zemích, aby mohla nástroj uvolnit pouze v zemích, kde je nahrávání hovorů možné. Seznam zemí, ve kterých bude vydán, zatím není znám. Chcete-li novou funkci používat, musíte splnit další dva požadavky: potřebujete smartphone aktualizovaný alespoň na verzi Android 9.0 Pie a musíte si stáhnout nejnovější verzi aplikace Telefon od Googlu.

Jak funguje nahrávání hovorů v aplikaci Telefon

Používání nahrávání hovorů v systému Android bude velmi jednoduché. Na obrazovce, která se zobrazí po zahájení hovoru v aplikaci Telefon se systémem Android, přibude nové tlačítko pro zahájení nahrávání. Není třeba instalovat žádné další aplikace ani nic podobného.


Nahrávání hovorů: Omezení ochrany soukromí

Jak se dalo očekávat, společnost Google zavádí také omezení, aby zachovala soukromí uživatelů. Nahrávání hovorů má významný dopad na ochranu osobních údajů, zejména údajů osoby, se kterou hovoříte.

Proto bude funkce dostupná pouze v některých regionech v souladu se zákony na ochranu osobních údajů a proto bude na začátku a na konci hovoru přidán zvuk, který příjemce upozorní, že je hovor nahráván. Při prvním spuštění nahrávání budete navíc upozorněni na místní zákony o ochraně osobních údajů.

Nahrávky hovorů se nebudou ukládat do cloudu, ale pouze do paměti telefonu.


Kdy se nová funkce objeví

Neexistuje žádný známý časový plán uvolnění nové funkce. Mohlo by se objevit v příštích týdnech, ale i za několik měsíců. Společnost Google musí nejprve analyzovat pravidla ochrany osobních údajů v různých zemích a poté se rozhodnout, kdy nástroj do aplikace Telefon implementovat. Může se také stát, že se do Itálie nedostane kvůli předpisům o ochraně osobních údajů platným v naší zemi.