Android, nový nástroj pro blokování hovorů z call center


Google testuje funkci, která uživatelům pomůže automaticky rozpoznat hovory z call center. Jak to funguje

Google testuje novou funkci pro aplikaci Telefon v systému Android (tu, která se používá k volání), která by mohla jednou provždy vyřešit problém call center a telemarketérů. Společnost Mountain View v posledních letech experimentovala s různými nástroji, jak zastavit "robocall", tedy hovory z automatických call center, ale nikdy nenašla definitivní řešení. Proto se mnoho uživatelů obrací na aplikace třetích stran, které blokují hovory z telefonních center.

Nyní však Google v Brazílii testuje funkci nazvanou "Ověřené hovory". Co to je? Společnosti mohou společnosti Big G zaslat své telefonní číslo, logo a informace o své firmě, které se pak zobrazí na obrazovce chytrého telefonu uživatele, když mu tyto společnosti zavolají. Nástroj má chránit lidi před nechtěnými hovory, aby mohli okamžitě poznat povahu hovoru.

Co jsou ověřené hovory a jak fungují

Ověřené hovory, které by se v italské verzi Androidu měly objevit pod názvem "Verified Calls", jsou novou funkcí integrovanou do telefonní aplikace operačního systému.

Ověřené hovory je nová funkce integrovaná do telefonní aplikace operačního systému, která má především umožnit firmám získat od Googlu jakýsi ověřovací odznak: když uživateli zavolá firma, objeví se na displeji smartphonu její logo a název.

Druhou možností je obranný systém pro samotné uživatele, kteří se mohou rozhodnout, že hovor nezvednou a zavěsí, když uvidí, která firma jim volá. To je užitečné zejména při obraně proti telefonátům z call center a od telemarketérů. Ve skutečnosti je nepravděpodobné, že by call centrum požadovalo ověřovací odznak a osoba okamžitě pochopí povahu hovoru. Pokud se logo a název společnosti nezobrazí, znamená to, že se jedná o telemarketingový hovor.


Kdy nová funkce přijde

Prozatím se testuje pouze v Brazílii. Potvrzení pochází přímo od společnosti Google, která na dotaz webu The Verge uvedla, že si zatím není jistá, zda funkce dorazí celosvětově.


Jak blokovat nechtěné hovory v systému Android

Uživatelé mají zatím několik možností, jak blokovat nechtěné hovory v systému Android. Zaprvé je možné telefonní číslo zařadit na černou listinu a zablokovat ho. To provedete tak, že přejdete do aplikace Telefon, kliknete na tři svislé tečky vedle čísla a vyberete možnost "Blokovat číslo". Můžete také použít ad hoc aplikace, které vás upozorní na volání z call centra.