Jak opravit DLL, která nebyla nalezena nebo chybí chyby

Chyba DLL je jakákoli chyba se souborem DLL - druh souboru končící příponou .DLL.

Chyby DLL se mohou objevit v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista a Windows XP.

Chyby DLL jsou obzvláště problematické, protože existuje tolik těchto typů souborů, všechny s potenciálem způsobit potíže.

Jedná se o obecné kroky při řešení problémů s chybami DLL. Pokud jste to ještě neudělali, vyhledejte v Lifewire konkrétní soubor DLL, se kterým máte problémy, například chyby jvm.dll nebo chyby physxloader.dll. Možná nemáme informace o přesné knihovně DLL, ale pokud ano, bude pravděpodobnější, že tam uvedené kroky pomohou.


Nechcete to opravit sami?

Podívejte se, jak mohu opravit tento počítač? pro úplný seznam možností podpory a pomoc se vším, co potřebujete, včetně výpočtu nákladů na opravu, vyřazení souborů, výběru opravárenské služby a mnohem více.

Jak opravit chyby DLL "Nenalezeno" a "Chybějící"

Nestahujte soubory DLL ze stránek pro stahování DLL, abyste se pokusili nahradit chybějící nebo poškozené soubory DLL. V mnoha případech jsou tyto stránky pouze zdrojem malwaru.

 1. Restartovat váš počítač. Je možné, že problém, který způsobuje chybu DLL, je jen dočasný a vše, co potřebujete, je restart.

  Toto je pouze možnost, pokud chyba DLL nezastaví váš počítač před úplným spuštěním systému Windows. Pokud máte jeden z těchto vážnějších problémů s DLL, budete muset násilně restartovat počítač. Pokud potřebujete, přečtěte si část Jak restartovat cokoli.

 2. Obnovte odstraněný soubor DLL z koše. Možná jste jednoduše omylem smazali soubor DLL. Většina chyb DLL se objevuje ve formuláři "DLL nenalezena" a "Chybějící DLL". Nejjednodušší možnou příčinou chyby DLL, jako je tato, je to, že jste soubor DLL odstranili, aniž byste si to uvědomili.

  Přejděte do nouzového režimu a proveďte tento nebo některý z následujících kroků, pokud kvůli této chybě DLL nemůžete běžně přistupovat k systému Windows.

 3. Obnovte odstraněný soubor DLL pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů. Pokud máte podezření, že jste omylem smazali soubor DLL, ale od té doby jste koš vyprázdnili, může vám pomoci program pro obnovení souboru.

  Obnovení souboru DLL pomocí programu pro obnovení souborů je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor sami odstranili a že předtím, než jste to udělali, správně fungoval.

 4. Spusťte antivirovou / malwarovou kontrolu celého vašeho systému. Některé "DLL chybí" a "DLL nebyla nalezena" chyby DLL souvisí s nepřátelskými programy, které se maskují jako soubory DLL.

 5. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba DLL byla způsobena změnou, kterou jste vy nebo někdo jiný provedl v registru nebo v jiné konfiguraci systému, pak by Obnovení systému mohlo chybu DLL ukončit.

 6. Přeinstalujte program, který používá soubor DLL. Pokud dojde k chybě DLL, když otevřete nebo používáte konkrétní program, pak by přeinstalování programu mělo správně nainstalovat a znovu zaregistrovat soubor DLL.

  Pokud vám to může pomoci, tento krok nevynechávejte. Přeinstalování programu, který poskytuje soubor DLL, je velmi pravděpodobným řešením jakékoli chyby DLL specifické pro program.

 7. Aktualizujte ovladače pro jakýkoli hardware, který by mohl souviset s chybou DLL. Pokud se vám například při používání tiskárny zobrazuje chyba „Chybějící knihovna DLL“, zkuste aktualizovat ovladače tiskárny.

 8. Spuštěním příkazu sfc / scannow nahraďte všechny chybějící nebo nesprávné soubory DLL související s operačním systémem.

  Kontrola systémových souborů (správný název příkazu sfc) nahradí poškozené nebo chybějící soubory DLL dodané společností Microsoft.

 9. Použijte všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack pro operační systém a další opravy mohou nahradit nebo aktualizovat některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači.

 10. Proveďte opravu instalace systému Windows. Pokud výše uvedené jednotlivé rady pro řešení potíží s DLL nebudou úspěšné, měla by instalace opravy operačního systému obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich původních pracovních verzí.

 11. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud instalace opravy neopraví chybu DLL, měl by to být váš další postup.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby DLL pomocí kroku řešení potíží před tímto.

 12. Odstraňte problém s hardwarem, pokud chyby DLL přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.