Jak opravit chyby D3d9.dll chybí nebo nebyly nalezeny

Problémy s D3d9.dll jsou tak či onak způsobeny problémem s Microsoft DirectX.

Soubor d3d9.dll je jedním z mnoha souborů obsažených v kolekci softwaru DirectX. Vzhledem k tomu, že rozhraní DirectX využívá většina her se systémem Windows a pokročilé grafické programy, chyby d3d9.dll se obvykle zobrazují pouze při použití těchto programů.

Existuje několik způsobů, jak se chyby d3d9.dll mohou objevit ve vašem počítači. Níže je uvedeno několik běžnějších konkrétních chybových zpráv d3d9.dll:

Soubor d3d9.dll chybí
D3d9.DLL nebyl nalezen
Soubor d3d9.dll nebyl nalezen
D3d9.dll nebyl nalezen. Přeinstalace by to mohla napravit.

Chybová zpráva d3d9.dll se může vztahovat na jakýkoli program, který využívá Microsoft DirectX, nejčastěji videohry, ale může se také zobrazit při spuštění jiného softwarového programu.

Kterýkoli z operačních systémů společnosti Microsoft od Windows 98 může být ovlivněn d3d9.dll a dalšími problémy s DirectX. To zahrnuje Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Jak opravit chyby D3d9.dll

Nestahujte soubor DLL d3d9.dll jednotlivě z žádného webu pro stahování DLL. Existuje řada vynikajících důvodů, proč stahování DLL z těchto webů nikdy není dobrý nápad.

Pokud jste si již stáhli soubor d3d9.dll z jednoho z těchto serverů pro stahování DLL, odeberte jej odkudkoli a pokračujte v těchto krocích.

 1. Restartujte počítač, pokud jste to ještě neudělali.

  Chyba může být náhoda a jednoduchý restart ji může úplně vyčistit.

 2. Nainstalujte si nejnovější verzi rozhraní Microsoft DirectX. Je pravděpodobné, že upgrade na nejnovější verzi DirectX opraví chybu d3d9.dll nenalezena.

  Společnost Microsoft často vydává aktualizace pro DirectX, aniž by aktualizovala číslo verze nebo písmeno, takže si musíte nainstalovat nejnovější verzi, i když je vaše verze technicky stejná.

  Stejný instalační balíček DirectX podporuje všechny Windows 7, 8, 10, Vista, XP atd. Nainstaluje jakýkoli soubor DirectX 11, DirectX 10 nebo DirectX 9, který je v této verzi systému Windows potřebný a podporovaný.

 3. Za předpokladu, že nejnovější verze DirectX od společnosti Microsoft neopraví chybu d3d9.dll, kterou dostáváte, vyhledejte instalační program DirectX na svém herním nebo aplikačním CD nebo DVD. Obvykle, pokud hra nebo jiný program využívá DirectX, vývojáři softwaru zahrnou kopii DirectX na instalační disk.

  Někdy, i když ne často, je verze DirectX obsažená na disku pro program vhodnější než nejnovější verze dostupná online.

 4. Odinstalujte hru nebo softwarový program a znovu jej znovu nainstalujte. Něco se mohlo stát s programovými soubory, které fungují s d3d9.dll, a přeinstalace by mohla stačit.

  Můžete zkusit odebrat program pomocí bezplatného nástroje pro odinstalování softwaru, abyste se ujistili, že jsou odstraněny všechny instalační soubory a data registru. Při použití standardní metody odinstalace nemusí být odstraněno vše, co je třeba odstranit, což by během přeinstalování mohlo způsobit další problémy.

 5. Obnovte soubor d3d9.dll z nejnovějšího softwarového balíčku DirectX. Pokud výše uvedené kroky pro řešení potíží nepomohly vyřešit vaši chybu, zkuste jednotlivě extrahovat soubor d3d9.dll z balíčku ke stažení DirectX.

  Kam vložíte extrahovaný soubor d3d9.dll, závisí na aplikaci, která to potřebuje. Pokud vám chyba DLL sdělí konkrétní složku, kde d3d9.dll chybí, zkopírujte soubor do tohoto umístění. Protože však většina programů pravděpodobně hledá d3d9.dll v C: Windows system32 , zkopírujte tam soubor DLL, pokud vám není výslovně řečeno, kam jej umístit. Některé instalace DirectX mohou místo toho používat C: Windows SysWOW64 .

 6. Aktualizujte ovladače grafické karty. I když to není nejběžnější řešení, v některých situacích může tento problém s DirectX opravit aktualizace ovladačů grafické karty v počítači.