Jak deaktivovat placené služby TIM


Přišla vám SMS s upozorněním na aktivaci placené služby na vaší kartě TIM? Zde je postup, jak deaktivovat odběr a zablokovat je

Velmi často si toho ani nevšimneme. Stačí klepnout na špatný banner nebo trocha nepozornosti a během několika vteřin vám přijde SMS s oznámením o aktivaci služeb s přidanou hodnotou, které jsou aktivní ve vašem mobilním telefonu.

Tyto placené služby, známé také jako služby VAS, vám umožňují přístup ke zprávám, hrám, zábavným videím a dalším informacím. Je však škoda, že náklady nejsou nikdy jasné a nakonec máte týdenní předplatné, které vyčerpává váš kreditní zůstatek a zvyšuje vaše měsíční účty. Abyste se vyhnuli nechtěným týdenním odběrům a placeným službám, můžete je nejen deaktivovat, ale také kdykoli zablokovat, takže se už nebudete muset starat o jejich aktivaci.

V následujících odstavcích vám vysvětlíme, jak deaktivovat placené služby TIM, jak aktivovat blokování placených služeb a jak požádat o vrácení zaplacených předplatných v případě nesprávné aktivace.

Deaktivace placených služeb TIM

Obdrželi jste SMS s oznámením o aktivaci placené služby, ale nepožádali jste o ni (nebo jste si alespoň neuvědomili, že jste tak učinili)? Žádný problém: deaktivace služby s přidanou hodnotou je poměrně jednoduchá.

Nejprve je třeba zavolat na bezplatné číslo 800 44 22 99, což je služba zřízená a spravovaná společností Agcom právě pro deaktivaci placených předplatných bez ohledu na vašeho telefonního operátora. Nahraný hlas vás provede postupem deaktivace a během několika sekund budete moci omylem aktivovanou službu deaktivovat.

Pokud tento postup nepřinese požadovaný výsledek, vstupte do soukromé oblasti MyTIM Mobile, klikněte na Služby a najděte část Obsahové služby a Internet. Zde najdete seznam služeb s přidanou hodnotou aktivních na vaší telefonní lince: můžete je deaktivovat několika kliknutími a vyhnout se tak snížení zbývajícího kreditu.

Dalším způsobem deaktivace placených služeb TIM je zaslání bezplatné SMS na číslo 119 s textem "deaktivovat služby VAS". Během několika desítek sekund by měly systémy TIM převzít váš požadavek a zrušit různé předplatné ve vašem mobilním telefonu.

Posledním nástrojem, který můžete použít k deaktivaci placených služeb TIM, je textová zpráva, kterou jste obdrželi při aktivaci služby. V textu jsou také uvedeny pokyny k deaktivaci: měla by tam být uvedena webová adresa nebo telefonní číslo, na které můžete poslat SMS s textem "STOP".


Blokování placených služeb TIM

Jak bylo uvedeno na začátku, deaktivace není jediným způsobem, jak se chránit před placenými službami. Ve skutečnosti tomu můžete "zabránit" tím, že si u svého operátora vyžádáte blokování placených služeb, abyste nemuseli platit za drahé týdenní předplatné, pokud náhodou nekliknete na žádný banner. Nejjednodušší způsob, jak zablokovat služby s přidanou hodnotou, je zavolat na zákaznickou linku TIM, promluvit si s operátorem a požádat o blokování SMS TIM. Během několika vteřin bude tato možnost aktivována (potvrzení vám vydá přímo operátor servisního střediska TIM) a vy budete moci v klidu surfovat po internetu.


Vrácení zaplacených předplatných TIM

V případě nesprávné aktivace placených služeb (klikli jste na banner, aniž byste si to uvědomili, nebo vaše dítě při hře s chytrým telefonem něco pokazilo) můžete požádat společnost TIM o vrácení zaplacených předplatných. Žádost o vrácení peněz lze podat buď prostřednictvím bezplatného telefonního čísla spravovaného společností Agcom (800 44 22 99), nebo zasláním bezplatné SMS na číslo 119 s textem "reclamo servizi VAS non richiesti", nebo se obrátit přímo na oddělení péče o zákazníky TIM.