Diodon, nafukovací a vodotěsný dron


Diodon je dron zkonstruovaný francouzským startupem, který se nafukuje a lze jej snadno přenášet v tašce. Je zcela vodotěsný

Jsme zvyklí vídat nejrůznější drony: malé pro děti, které se učí ovládat kvadrokoptéry, vyrobené z Lega nebo určené k fotografování či nahrávání videa. Vodotěsný dron, který se nafukuje, však dosud žádná společnost nevyrobila.

Dron Diodon vyvinul stejnojmenný francouzský startup a byl představen během francouzské přehlídky speciálních sil SOFINS 2017, která se koná v Bordeaux. Dron okamžitě upoutal pozornost: místo ocelového těla je vyroben z nafukovacího materiálu. Stejně jako matraci lze dron nafouknout pomocí ruční nebo elektrické pumpy a za něco málo přes minutu je připraven k letu. "Srdce" je logicky technologické a skládá se ze šesti rotorů, které mu umožňují vzlétnout a dosáhnout pozoruhodné rychlosti.

Vlastnosti dronu Diodon

Dron Diodon byl vyroben ve třech různých verzích, které se liší pouze velikostí a výdrží baterie. Nejmenší model unese přibližně 200 gramů a vydrží ve vzduchu dvacet minut, zatímco největší verze unese až 1,5 kilogramu a její výdrž baterie je 35 minut. Dron má šest rotorů, které jsou poháněny elektrickou baterií umístěnou uprostřed letadla. Dron lze snadno přenášet v tašce a díky elektrické pumpě jej lze během chvilky nafouknout.


Jedinečný dron svého druhu

Dron Diodon je díky svým jedinečným vlastnostem vodotěsný. Může přistávat na řekách a jezerech bez obav z poškození vnitřních obvodů. Stačí se ujistit, že je akční kamera, kterou připevníte na boční držák, vodotěsná. Dron od francouzského startupu může být velmi užitečný v případě povodní a mimořádných událostí. Kdy bude dron uveden na trh, není známo: chcete-li se dozvědět více, můžete kontaktovat přímo francouzský startup na oficiálních stránkách.