HTC U12+, náhledy, funkce, italské datum vydání


Očekává se, že HTC U12 přijde na trh v květnu: Snapdragon 845, 6 GB RAM a 128 GB interního úložiště. Smartphone bude mít čtyři fotoaparáty

HTC je připraveno uvést na trh svůj první špičkový telefon roku 2018. Jedná se o HTC U12+ (kódové označení Imagine) a bude nástupcem HTC U11+, které je všeobecně považováno za jedno z nejlepších zařízení roku 2017, ačkoli do Itálie dorazilo s velkým zpožděním.

Tchajwanská společnost se po několika ne zrovna jednoduchých letech usilovně snaží oživit své ambice ve světě telefonů. Prodeje chytrých telefonů prudce klesly a část mobilní divize byla prodána společnosti Google. S modely HTC U11+ a HTC U12+ se tchajwanská společnost snaží o návrat do světa chytrých telefonů. A zdá se, že HTC U12+ má všechny předpoklady stát se velmi zajímavým zařízením. Evan Blass, novinář, který je vždy velmi dobře informován o světě smartphonů, zveřejnil na Twitteru příspěvek s tím, jaké by měly být technické specifikace HTC U12+. Smartphone bude vybaven čtyřmi fotoaparáty (dvěma vzadu a dvěma vpředu) a mírně inovovaným designem ve srovnání s předchozím modelem.

Technické specifikace HTC U12+

HTC U12+ bude zařízení velmi podobné těm, které v posledních měsících představily všechny společnosti. Bude vybaven displejem s poměrem stran 18:9, dvěma zadními fotoaparáty a špičkovým procesorem.

Telefon HTC U12+ bude pohánět Snapdragon 845 s podporou 6 GB paměti RAM a 128 GB interního úložiště, podle toho, který model si uživatelé vyberou. Displej bude mít úhlopříčku 5,99 palce s rozlišením WQHD+ (2960 × 1440 pixelů) a poměr stran 18:9 (velmi podobný jako u HTC U11+). V prostoru pro fotoaparát budou čtyři kamery, dvě přední a dvě zadní. Na přední straně budou dva 8megapixelové snímače, zatímco na zadní straně bude 16megapixelový objektiv spárovaný s 12megapixelovým objektivem. 3420mAh baterie. Smartphone bude odolný vůči vodě i prachu (certifikace IP68). Na palubě bude Android Oreo 8.0 s podporou Projektu Treble, což je projekt společnosti Google, jehož cílem je urychlit aktualizaci smartphonů na nové verze mobilního operačního systému. Stejně jako jeho předchůdce bude i HTC U12+ vybaven technologií Edge Sense, která uživatelům umožňuje interakci s telefonem a aktivaci funkcí a nástrojů pouhým "stisknutím" okrajů zařízení.


HTC U12, alternativní verze

Obrázek zveřejněný na internetu ukazuje specifikace HTC U12 které jsou zcela opačné než ty, o kterých se dříve psalo. Mohlo by se jednat o specifikace druhého modelu U12, který bude vydán společně s modelem U12+, aby přilákal více uživatelů. Smartphone bude vybaven čipsetem Snapdragon 845, 8 GB RAM a 128GB interním úložištěm s možností rozšíření až na 2 TB pomocí karty microSD. Očekává se, že displej HTC U12 bude mít úhlopříčku 5,5 palce a poměr stran 18:9. Na zadní straně se nachází jeden 12megapixelový snímač s ohniskovou vzdáleností 1,5 a optickým stabilizátorem obrazu. Na přední straně jsou dva 8megapixelové snímače s optickou stabilizací obrazu. Smartphone bude také podporovat funkci Edge Sense 2.0, která umožňuje aktivovat telefon "stisknutím" po stranách.


Cena a datum vydání HTC U12+

Podle nejnovějších zvěstí by měl být HTC U12+ uveden na trh v první polovině června (nebo nejpozději v druhé polovině měsíce). Korejská společnost totiž konečně oznámila datum představení HTC U12+, které se uskuteční 23. května, ačkoli čas ani místo konání zatím nejsou známy.