Jak a proč nastavit grafické heslo v systému Windows 10


V počítačích se systémem Windows 10 můžeme kromě kódu PIN nebo snímače otisků prstů použít k přístupu do zařízení také grafické heslo

Při používání počítače se systémem Windows 10 máme k dispozici několik metod, jak zvýšit zabezpečení svého zařízení. Můžeme zadat přístupový kód, například PIN. Nebo použijte snímač otisků prstů. Můžeme ale také použít grafické heslo.

Co je to ale grafické heslo a jak funguje? Tento bezpečnostní systém v systému Windows 10 lze použít k přístupu k zařízení nebo konkrétnímu programu výběrem náhodného obrázku z naší galerie. V rámci tohoto obrázku můžeme nastavit řadu čar, kruhů nebo pohybů, které odemknou přístup k zařízení. Jelikož je fotografie uložena pouze lokálně, je méně exponovaná než heslo a pravděpodobnost jejího odcizení hackerem je nižší. Nastavení grafického hesla v systému Windows 10 není nijak složité a zabere jen několik kliknutí.

Nastavení grafického hesla

Chcete-li v systému Windows 10 používat grafické heslo, jednoduše přejděte do Nastavení a vyberte položku Účty. Poté klikněte na část Možnosti přihlášení a procházejte seznamem možností, dokud nenajdete položku Grafické heslo. Poté stačí vybrat možnost Přidat a začít používat tento systém zabezpečení účtu. Nejprve budeme vyzváni k výběru obrázku, kterým chceme účet odemknout, stačí vybrat možnost Použít tento obrázek ze seznamu fotografií v galerii. Po dokončení vyberte gesta potřebná k odemknutí počítače. Tato funkce samozřejmě nejlépe funguje na zařízeních s dotykovým displejem, i když gesta lze provádět také myší. Stejně jako všechny vizuální odemykací sekvence má i grafické heslo jednu zásadní chybu. Při každém použití musíme dávat zvláštní pozor na lidi kolem sebe, aby útočník nezopakoval naše gesta v počítači a neukradl naše informace. Abyste se vyhnuli zanechávání otisků prstů na obrazovce, doporučujeme také často čistit displej notebooku.

.